MAVİ KILIÇ Yeşil Bursa’da meydan okudu…

11 Kasım 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 Yeşil Bursa koşusunu, İbrahim Hilmi Narmanlı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Rasim Tetik’in yaptığı Mavi Kılıç (5y da Yonaguska – Mavi Sema, Sun MUsic) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Oğlum Doruk (Bosporus) elde ederken, Colour Of Light (Invincible Son) üçüncü, King Man Go (Mendip) dördüncü, El Nino (Victory Gallop) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Mavi Kılıç (Mehmet Kaya)

Rakiplerini sürklase etti…

Yaz sezonuna Bursa’da Kv-6 koşu ile başlayan Mavi Kılıç daha sonra Kocaeli pistinde üst üste dört koşu kazanarak çok iyi bir form yakaladığını belli etmişti. Son iki startında beklenen performansı gösteremeyen safkan uzun süredir birlikte start aldığı jokeyi Mehmet Kaya idaresinde bugün çok iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği tüm yarış boyunca rakiplerini yanına dahi sokmadan koruyarak kolay bir yarış kazanırken, aynı zamanda kariyerinin ilk Grup galibiyetini de elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Mavi Kılıç liderliği aldı. İkincilik için King Man Go ve dışından gelen Delawera ikilisinden Delawera ikinciliğe girdi. Daha sonra King Man Go ve Kuzey Yağmuru sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Mavi Kılıç liderliğini korurken ikincilikte Delawera daha sonra King Man Go ve Kuzey Yağmuru şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Mavi Kılıç yine lider, Delawera yine takipte arkalarında King Man Go daha sonra Vaiz ve Kuzey Yağmuru sırası ile 600 geçildi ve düzlüğe çıkıldı. 400’de Mavi Kılıç 4-5 boy farkla liderliğini korurken gerilerden Colour Of Light ve Oğlum Doruk’un atakları görüldü. 200’den sonra aldığı avansı sonlarda da koruyan Mavi Kılıç 5,5 boy farkla ve 1’55″04 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir