MAVİ KILIÇ Yeşil Bursa’yı seviyor…

10 Kasım 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 Yeşil Bursa koşusunu, İbrahim Hilmi Narmanlı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Rasim Tetik’in yaptığı Mavi Kılıç (6y da Yonaguska – Mavi Sema, Sun Music) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Oğlum Doruk (Bosporus) üçüncü, Wardenclyffe (Victory Gallop) dördüncü, God Of Love (Victory Gallop) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Bu yılki ilk grup zaferi… 

Kocaeli pistinde arka arkaya kazandığı koşular sonrası çok iyi durumda bu yarışa gelen Mavi Kılıç, iyi anlaştığı jokeyi Mehmet Kaya idaresinde önde süratli tempoda giden iki rakibinin arkasında yer tutup 800 startı geçilir geçilmez liderliği aldı ve son düzlüğe de önde çıktı. Düzlük boyunca rakibi Delawera’nın baskısına maruz kalan safkan rakibinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek sonlarda azalan farklşara rağmen geçen yıl kazandığı bu koşuyu bir kez daha kazanırken bu yılki ilk grup birinciliğini de elde etmiş oldu.

 

News Reporter

2 thoughts on “MAVİ KILIÇ Yeşil Bursa’yı seviyor…

  1. 2022 2023 birincisi Mavi Kılıç ve Mehmet Kaya. Delawera yürekli safkan elinden geleni yapıyor. Oğlum Doruk kalitesini kanıtladı ama artık aygırlığa ayrılmalı. Wardenclyffe kalite ama mesafe limiti olan bir safkan max 1600. God Of Love dişi koşularında üzülmeden koşulursa çok keyif yaptırır.

  2. Wardenclyffe bu kadar geri beklemese şansı olabilirdi…Oğlum Dorukta sprinti çok geç attı…Kazanana tebrikler….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir