MAVİ KILIÇ’dan İzmir’de ilk birincilik…

18 Ocak 2024 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Francesco Sponza koşusunu, İ. Hilmi Narmanlı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Rasim Tetik’in yaptığı Mavi Kılıç (7y da Yonaguska – Mavi Sema, Sun Music) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Cesi Affetmez (Prensent Perfect) üçüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) dördüncü, Brave The Storm (Sidney’s Candy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk startındaki ilk galibiyet…  

İstanbul’daki A2 mücadeleyi dördüncülükle tamamlayıp İzmir’e geçen Mavi Kılıç bütünleştiği jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuyu önde giden Delawera’ın hemen arkasında takip edip, 1000’de yaptığı hamle ile liderliği aldı ve son düzlüğe de önde çıkan safkan düzlük boyunca rakiplerinin ataklarından etkilenmeden son metrelerde farkı biraz daha açarak İzmir pistindeki ilk birinciliğini elde etti. 

News Reporter

5 thoughts on “MAVİ KILIÇ’dan İzmir’de ilk birincilik…

  1. Ne çalması yaa nerenle nasıl izliyorsun sen koşuyu at güle oynaya kazandı. Çok kolay bir galibiyet oldu.

    1. Delawera arkasında bekleyip son virajada onun arkasında girseydi geçemezdi. Mehmet taktik yapıp onun önüne geçip farkı açınca o farkla koşu bitti ben gözümle izliyorum sanada tafsiye ederim başka yerinle izleme

  2. Delawera start çıkışında mavi kılıçtan daha seri olduğu için ona numara verdi. Yoksa en önde bile gitse yine yarışı kazanırdı. O gücü olduğunu yarış gözü olan birisi çok rahat anlar bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir