MAXIMUM SECURITY hesabı gördü!

Bu seneki Kentucky Derbisi’nin olaylı kahramanı Maximum Security, Derbiden sonra bir yarış görüp ikinci olduktan sonra geçtiğimiz hafta sonu girdiği TVG.com Haskell Invitational Stakes‘i, en yakın rakibi Mucho Gusto’nun 1.5 boy önünde kazanmayı başararak bir kez daha “Gönüllerin Şampiyonu” olduğunu ortaya koydu.

1700 metre kum pistte düzenlenen koşuda 1.47.56’lık bir derece yapan Maximum Security, bu yarışı ile girdiği 7 koşuda 5 birincilik ve 1 ikincilik elde ederek harika bir performans ortaya koydu ve sezonun en iyi üçlüsü olduğunu bir kez daha gösterdi. Eğer iştirak ederse Breeders Cup Classic koşusunu kazanmasını canı gönülden dilerim bu kabiliyetli atın.

Maximum Security’i Gary ve Mary West çifti yetiştirdi ve sahipleri de bu kişilerdir. Maximum Security, New Year’s Day isimli aygırın oğludur. Street Cry’ın oğlu New Year’s Day, Breeders Cup Juvenile galibi olup anne hattında da Erin familyasından gelmesi dikkat çekicidir. New Year’s Day’in kısrak babası Dixie Union olup, bu aygırın anne familyası da Portage’dir.

Maximum Security’nin kısrak babası Anasheed, çok ilginç pedigrili bir attır. Klas kısrak Flagbird temsilcisi olması dışında, ünlü aygır Minehsaft ile çok yakın akraba olması ile ve de Striking familya uzantısı olması dikkat çekmektedir.

Maximum Security’nin ikinci kısrak babası Cresta Rider da Northern Dancer/Blue Prince(Princequillo) eşleşmesine sahip olup, Dustwhirl familyasına mensup oluşu dikkate değer bir noktadır ve Blu Prince vasıtasıyla Judie O Grady etkisi de taşıdığını görmekteyiz.

Erin/Portage/Striking/Dustwhirl gibi önemli kısrak familyalarının güzel bir harmonisidir de diyebiliriz Maximum Security’nin soy ağacı için ve bu niteliği de önemli bir aygırlık kariyerine, bilhassa da kısrak baba kariyeri geçirmeye adaydır değerli safkan….

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir