GARY WEST meydan okudu!

Kentucky Derby’yi kazanmasına rağmen son viraj dönülürken rakiplerine faul yaptığı gerekçesi ile hakem kararı ile birinciliği iptal edilen Maximum Security’nin sahibi Gary West, kızgınlığını ve üzüntüsünü bir türlü üzerinden atamayıp yaptığı son basın açıklaması ile rakiplerine adeta meydan okudu.

Atının diskalifiye edilmesinin hemen ardından NBC ve Today Show’da çeşitli açıklamalarda bulunan West, son olarak geçtiğimiz günlerde enteresan bir basın açıklaması yayınladı.

Gary West yaptığı basın bildirisinde, Maximum Security’nin faul yaptığı iddia edilen Country House, War of Will, Long Range Toddy ve Bodexpress’den herhangi birinin yıl sonuna, yani 31 Aralık 2019’a kadar istedikleri pist ve mesafede koşulan bir yarışta Maximum Security’yi geçmeleri, bir başka deyişle bu dört attan herhangi birinin beraber koştukları bir yarışta mücadeleyi Maximum Security’nin önünde tamamlaması halinde, kendi atını geçen her at için 5 Milyon Dolar vereceğini açıkladı. Eğer 5 at beraber yarışırsa ve 4 rakibi de Maximum Security’yi geçmeyi başarırsa toplam 20 Milyon Dolar ödeyeceğini ilan eden West, aksi bir durumda at başına alacağı 5 Milyon Dolar ikramiyeyi ise Permanently Disabled Jockeys’ Fund’a, bizdeki adıyla Jokey Kaza ve Yardım Sandığına bağışlayacağını söyledi.

Telekomünikasyon sektöründe ciddi bir servet sahibi olan, özellikle hayırseverliği ve kurduğu vakıf vasıtasıyla yoksullara ve yaşlılara yaptığı yardımlarla tanınan West, teklifinin kabul edilmemesi durumunda Maximum Security’nin bundan sonraki kariyer kazancının %10’unu söz konusu derneğe bağışlayacağını duyurdu.

Gary West
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir