MAXIMUS BOY meydan okudu…

22 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Tevfik Çelikoğlu Koşusunu, Ulaş Yıldız’ın sahibi, Hülya Yıldız’ın yetiştiricisi ve Şükrü Çelik’in antrenörü olduğu Maximus Boy (3y de Maximus Dream – No Comment, Thunder Bolt I), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Satoshi (Paco Boy) elde ederken, mücadeleden Pure Black (Harzand) üçüncü, Mood Indigo (Scarface) dördüncü, Gökhan Babam (Güngör Baba) ise beşinci olarak ayrıldı.

Maximus Boy (Ahmet Çelik)

2100 metreyi 2’08’in altında koştu…

9 gün önce Megaloman ve Jedi gibi başarılı safkanlarla yarış camiasına başarılı bir giriş yapan Türkoğlu Ekürisi, tarafından satın alınan ancak henüz sahip değişikliği gerçekleşmeyen Maximus Boy, yarış hayatının 22’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde ederken, G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu dördüncülüğü, Kv-9 Dinçer Cebeci Koşusu üçüncülüğü ve son kez de Kv-8 Tevfik Çelikoğlu Koşusu galibiyeti ile 96.Gazi Koşusu biletini almayı başardı.

Startla birlikte liderliği alan ve karşı düzlükte kısa süreliğine Rabitelli’nin liderliğine izin veren Maximus Boy, 1000, 800 ve 600 direklerini 3 boy önde geçip son düzlüğe de aynı farkla lider çıktı. Son 400 metreden itibaren bariyere yapışan ve sonraki her metrede farkı giderek açan 3 yaşlı erkek tay, finiş çizgisini de kolay bir tempoda 5 boy farkla ve 2’07”95’lik derecesi ile önde geçmesini bildi.Maximus Boy (Ahmet Çelik)
News Reporter

1 thought on “MAXIMUS BOY meydan okudu…

  1. Yarışı çok iyiydi,ama Kurteller ETD Oldugu gibi tempo önde
    yaparlarsa işi zor
    Ben Sigoş / BolSea Rover arasında geçer derım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.