Şanlıurfa’da bir MEGA STAR…

1 Nisan 2021 Perşembe günü Şanlıurfa Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Şanlıurfa’nın Kurtuluşu Koşusunu, Yunus Advan’ın sahibi, Ahmet Aytekin’in yetiştiricisi ve Ramazan Taşdelen’in antrenörü olduğu Mega Star (5y aa Turbo – Hekim, Druid), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

11 safkanın start aldığı mücadelede ilk metrelerde dış kulvardan atak yaparak ikinciliğe yerleşen Mega Star, son virajı da bu pozisyonda döndü ve düzlüğün ortasından sonra arttırdığı temposu ile koşuya hakimiyetini hissettirip 1 boy farkla ve 1’24”91‘lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Karacakurt (Ağakaraca) elde ederken, mücadeleden Seyrantepe (Şimşeğinoğlu) üçüncü, Yollaraz (Yaşarcık) dördüncü, Rojhat Kızı (Gobakbey) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Mega Star (Müslüm Çelik)
News Reporter

3 thoughts on “Şanlıurfa’da bir MEGA STAR…

  1. Hayallerimde hep bu kalitesiz yarislarin ne zaman durdurulacagi var,umarim birgün elazig sanliurfa diyarbakir gibi sehirlerde yariscilik son bulur..
    yada ciddi anlamda düzen ve kalite getirilir…

    1. Herseyi istanbula izmire ankaraya toplayalım.her cazip olan ne varsa bu dedigim sehirlerde toplayalim.ülkemizin diger yerlerini gerekirse ulkemiz dışında bırakalım!sizde kaliteli yarışlar izleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir