Mehmet Anuşsel koşusunu ŞPİLDAT kazandı…

Atçı ve yetiştirici Mehmet Anuşsel anısına 15 Ocak 2020 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Handikap-21 koşuyu, Elvira Kaplan’ın sahibi, Mehmet Kaplan’ın yetiştiricisi ve Mehmet Arıcı’nın antrenörü olduğu Şpildat (4y da Pressing – Bounty Lady, Bahamian Bounty), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Şpildat (Müslüm Çelik)

6 Safkanın katılımı ile 1500 metre sentetik pistte koşulan 63.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı dördüncü sırada dönen Şpildat, düzlükte orta kulvardan yaptığı etkili sprint finişe yakın rakiplerine hakim oldu ve 1’30”19’luk derecesi ile yarım boy önde birinciliğe uzanan isim oldu. Düzlükteki geciken hücumları ile Red Tornado (Charm Spirit) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde Firey Ates (Taliphan) üçüncü, onun da 4 boy arkasında Yılmazhan (Victory Gallop) dördüncü oldu.

23’üncü startında 6’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Şpildat, sentetik pistteki 4’üncü, 1500 metredeki ilk ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 550.530 TL’ye yükseltti.

Mehmet Anuşsel Koşusu Kupa Töreni 2020
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir