Mersin Barosu Koşusu’nu ALTIN KOP kazandı

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 16 Mart 2019 Cumartesi günü koşulan KV-8/S Mersin Barosu Koşusu’nu, Mehmet Turan’ın sahibi, Mustafa Sınacı’nın yetiştiricisi ve Fehmi Demir’in antrenörü olduğu Altın Kop (Sports Hero – Yalçınkız, Sea Hero), jokeyi Ahmet Çelik ile 1500 metre ıslak kum pistte 1’33”26’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı. Startta 4 boy oyalanan Bruce Wayne (Victory Gallop) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, koşuyu Cara Vaggıo (Lion Heart) üçüncü, Kalamendo (Lion Heart) ise dördüncü olarak tamamladı.

Kariyerinin 14’üncü startında 8’inci birinciliğini elde eden Altın Kop, ilk üç dereceden hiç düşmediği kum pistte 9’da 5 yaparken aynı zamanda kazancını da 667.410 TL’ye yükseltti.

Altın Kop (Ahmet Çelik)

Koşudan sonra yapılan törende kazanan atın sahibi Mehmet Turan’a kupasını Mersin Barosu Başkan Vekili Av. Fatma Demircioğlu verdi. Safkanın antrenörü Fehmi Demir’e plaketini Mersin Barosu Saymanı Av. Kazım Yüksel takdim ederken, jokey Ahmet Çelik’e ise plaketini Mersin Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ece Kovan Demirtaş verdi. Ayrıca Baroya kayıtlı avukatlardan at sahibi Sami Doğan da Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e bir plaket takdim etti. Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa törenine TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve davetliler de iştirak ettiler.

Mersin Barosu Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir