Mertkan Kantarmacı göğsümüzü kabarttı…

Newyork’ta; 2018-2019 Aqueduct, 2019 İlkbahar/Yaz Belmont ve yine 2019-2020 Aqueduct Kış Sezonunda üst üste üçüncü kez Under 20’s Claiming Challenge‘ı kazanan Mertkan Kantarmacı, bu önemli başarısı ile bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Elde ettiği birincilikle Blood Horse ve Thoroughbred Daily News gibi dünyanın en ünlü At Yarışı Dergi ve Sitelerinin yanı sıra NYRA’nın resmi sitesinde de haber olan genç antrenör, 2018 yılında başlatılan ve 20 ve daha az sayıda safkanı antrene eden antrenörler arasında yapılan yarışmadan galibiyetle ayrılarak 16.500 $ para ödülü kazandı.

Mertkan Kantarmacı

2016 Yılında Amerika’ya gelen ve önce yardımcı antrenör ve idman jokeyi olarak bir süre çalışan 28 yaşındaki başarılı antrenör, Türkiye’nin en kariyerli ve ünlü antrenörlerinden babası Tuncay Kantarmacı’nın da Amerika’ya gelmesiyle başarı grafiğini giderek yükseltti.

Ahırın önemli bir parçası olan kardeşi İlkay Kantarmacı ile birlikte gece gündüz çalışıp büyük bir efor sarf eden Mertkan, Amerika kariyerinde bugün itibariyle 120 yarış kazanıp 3.5 Milyon $ dolar hasılat elde etmiş durumda…

Verdiği röportajda “Bu yarışmayı kazanmayı çok istiyordum. New York Amerika’nın en iyi yarışlarına sahip. Buradaki ilk yılımız bizim için başarılı geçti. Günümüzün 15 saati atların yanında geçiyor. Neredeyse hiç sosyal hayatımız yok. New York’ta ikramiyeler çok iyi ve burada iyi atlar bulmak için daha iyi fırsatlar var. Bir gün New York’ta benim ve ailemin de çok iyi bir ata sahip olmasını umut ediyorum” diyen Mertkan’ı ve tüm Kantarmacı Ailesini yürekten tebrik ediyoruz.

News Reporter

1 thought on “Mertkan Kantarmacı göğsümüzü kabarttı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir