Mesafeye çıktı ve kazandı…

6 Haziran 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G3 Ahmet Cemal Kura Koşusunu, serbülent Yetiş’in sahibi, İlker Akdeniz’in yetiştiricisi ve Kadir Baltacı’nın antrenörü olduğu Moorland (4y dk Luxor – Match Point, Toccet), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği bir başka Luxor temsilcisi Flashing Girl (Luxor) elde ederken, mücadeleden Hafo (Win River Win) üçüncü, The Last Romance (Tizway) dördüncü, Sensizim (Zoffany) ise beşinci olarak ayrıldı.

Moorland (Halis Karataş)

Mesafeye çıkınca kazanmasını bildi…

Kariyerinin 16’ıncı startında 4’üncü birinciliğini elde ederken kazancını 1.529.245 TL’ye yükselten Moorland, aynı zamanda Nenehatun Koşusundan sonra kariyerinin ikinci Grup galibiyetine imza attı.

Sezonu 25 Nisan 2021 Pazar günü Tali Çalbatur Koşusu ile açan 4 yaşındaki kısrak, Halis Karataş ile ilk kez bir araya geldiği bu mücadeleyi Çirçuz’un ardında ikinci bitirmişti.

3 Hafta sonra Hasan Adalı Koşusunda usta jokeyi ile bir kez daha bir araya gelen safkan, bu kez de önde istediği tempoyu kuran klas rakibi Luna Lovegood’a mağlup oldu.

Halis Karataş ile piste çıktığı iki yarışından da ikincilikle ayrılan Moorland, Ahmet Cemal Kura Koşusunda mesafenin uzaması ile çok daha şanslı bir duruma geldi. Çünkü geçen sene 3 yaşlı olarak 1900 metrede start aldığı G2 Nenehatun Koşusunu kazanmış, ayrıca 2100 metre mesafeli G1 Kısrak Koşusunu ise ikinci tamamlamıştı. Nitekim beklendiği gibi oldu ve istediği mesafeyi ve tempoları bulan kısrak harika bir performans sergileyip, son düzlükteki etkili düzlük sprinti ile en yakın rakibine 2 boy fark yaparak 2’17”53’lük derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Moorland (Halis Karataş)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir