DAGMAR starta girmedi, birinciliğe MY PRIVATE uzandı…

18 Mart 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Mevlana koşusunu, Bayram Çelik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Aydın Küçükaksoy’un yaptığı My Private (3y de Hakeem – Feride Ana, Başpilot) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Sound Of Summer (Torok) elde ederken, Gracias Sinyor (Native Khan) üçüncü, White Khan (Native Khan) dördüncü, Good Child (Approve) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Grup galibiyeti…

Kocaeli Hipodromundaki A3 İzmit koşusu ikinciliği sonrası tekrar İstanbul sentetiğine çıkan My Private, ilk kez buluştuğu Halis Karataş idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe son sırada çıkmasına rağmen, özellikle son 200’den itibaren yaptığı etkili sprint ile rakibini yakaladı ve ounla giriştiği mücadeleyi fotoda kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyetine de imza atmış oldu.

Dagmar’ın kendisine tanınan 5 dakikalık süre içerisibde starta girmediği koşuda, toplu bir çıkış sonrası bilinen stili ile Mirbey liderliği alırken ikinciliğe Gürpınarlı girdi. Daha sonra Gracias Sinyor ve Sound Of Summer sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Mirbey az farkla lider, ikincilikte Gürpınarlı arkalarında Gracias Sinyor ve Sound Of Summer şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Mirbey ve Gürpınarlı ikilisi Gracias Sinyor’un önünde düzlüğe çıktılar. 400’de atak yapan Gracias Sinyor liderliği almaya çalışırken dışından gelen Sound Of Summer liderliği aldı. Gerilerden My Private’ın atakalrı görüldü. 200’de Sound Of Summer ve dışından gelen My Private arasında bir mücadele başladı. Bu mücadele aynaya kadar sürerken koşuyu Baş farkı ve1’29”94 bitiriş derecesi ile My Private kazandı.

My Private (Halis Karataş)
News Reporter

1 thought on “DAGMAR starta girmedi, birinciliğe MY PRIVATE uzandı…

  1. Halis Karataş muhteşem bindi, özcan ile Halis Karataş arasındaki fark, son zamanlarda Halis Karataş aleyhinde bir lobi oluşmuş, adana da bilhassa, bence Halis Karataş düzeyinde olmayan bazı jokeylerin gidip te hakemlere yarışseverlerin kendilerine kötü tezahüratleri şikayet etmeleri çok komik, keza kardeşlerin yıllarca Adana da birbirlerine satış yaptıkları bilinmekte, o jokeylerin kim olduğunu söylememe gerek yok. Eee alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste ✌️ ilahi Adalet 💪

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir