Midillili Koşusu’nda ULUDAZ ve ADEM ASLAN

Merhum Nuri Midillili adına 24 Şubat 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen 4 ve yukarı yaşlı İngiliz artlarına mahsus KV-7 koşuyu, Samet Kadıoğlu’nun sahibi, Mahmut Şeref Somtürk’ün yetiştiricisi ve Sadettin Mutlu’nun antrenörü olduğu Uludaz (6y da Kaneko -Cruella / Distant Relative), jokeyi Adem Aslan ile 1400 metre sentetik pistte 1’24”92’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

5 Safkanın start aldığı 60.000 TL ikramiyeli koşuda kariyerinin 11’inci birinciliğini ve 3’üncü Kısa Vade galibiyetini elde eden safkan, kazancını 851.700 TL’ye yükseltirken, jokeyi Adem Aslan ’da uzun bir aradan sonraki ilk KV birinciliğine imza attı. Mücadelede ikinciliği Impulsive (Mizzen Mast), üçüncülüğü Last Shadow (Kaneko), dördüncülüğü ise Hidden Jewels (Bosporus) elde etti.

Uludaz (Adem Aslan)

NURİ MİDİLLİLİ

Eski atçılarımızdan Nuri Midillili, sahibi olduğu Adalı isimli safkanı ile 1946 yılında Çaldıran, 1947 yılında Gazi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası Koşularını kazan ve Bu üç önemli yarışı peş peşe kazanarak o zaman için büyük bir başarıya imza atmıştır.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir