MİRA LİNDA’dan parlak performans…

15 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus Kv-7 Prof. Mecdi Ramazanoğlu koşusunu, Adnan Serbest’in sahibi olduğu, Muzaffer Çevirici tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Adnan Serbest’in yaptığı Mira Linda (2y dd Rockmaster – Şanslıkız, Bosporus) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Queen Zeynep (Lilbourne Lad) elde ederken, Fresno (Fast ‘N’ Famous) üçüncü, Gilded Age (Captain Rio) dördüncü, Shining Girl (Three Valleys) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste ikinci birincilik…

Son koşusunda sentetik pistte kazanarak Miaden’e veda eden Mira Linda, bugün için önde giden rakibini yakın takip ederek son metrelerdeki etkili sprinti ile kazanırken, hem ilk Kısa Vadeli koşu galibiyetini yaşaadı, hem de üst üste ikinci birinciliğine ulaşmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Queen Zeynep koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Anadolu Ezgisi ve dışında Mira Linda daha sonra Gilded Age ve Fresno şeklinde 1000-800 startları geçildi. 600’de Queen Zeynep liderliğini korurken ikinciliğe Mira Linda girdi ve bu şekilde düzlüğe çıkıldı. 400’de Queen Zeynep halen lider dışından Mira Linda’nın gerilerden Fresno ve Gilded Age’nin atakları görüldü. 200 geçildikten sonra Mira Linda öndeki Queen Zeynep’i yakalayıp ona hakim oldu ve kalan metrelerde farkı 2 boya çıkararak 1’11″86 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Mira Linda (Akın Sözen)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir