MİRANALP’den ilk Kv galibiyet…

29 Temmuz 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi koşusunu, Tuğrul Güre’nin sahibi olduğu, Murat Altın tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Turgay Doğan’ın yaptığı Miranalp (4y ae Tamerinoğlu – Bilana, Yalaz) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kafakıran (Kaizbert) elde ederken, Yavuz Reis (Baba Mevlüt) üçüncü, Yeşil Elma (Kurtel) dördüncü, Good Wew (Uçanoğlu) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Formunu yükseltti…

Start sorunu yaşayıp derecesiz kaldığı koşu sonrası katıldığı çim yarışında oldukça başarılı bir performans sergileyen Miranalp, bugün düzlükte içeriden yaptığı etkili sprintle kazanarak son dört yarışındaki ikinci birinciliği elde ederken formunu daha da geliştirdiğini göstermiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlike orta kulvardan atak yapan Arifcan liderliği aldı. İkinciliğe Yavuz Reis ve hemen dışına gelen Good Wew birlikte girerken daha sonra Kelemerlibey ve Miranalp şeklinde 1800-1600 startları geçildi. 1400’e gelinirken atak yapan Yavuz Reis liderliği aldı. Peşine Good Wew takıldı. Daha sonra Arifcan, Kelemerlibey ve Miranalp şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Yavuz Reis liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Arifcan ve Good Wew arasında sürerken arkalarında dışta Miranalp içinde Kelemerlibey sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Yavuz Reis az farkla liderliğini korurken dışından Good Wew bariyer dibinden Miranalp ve gerilerden Kafakıran’ın atakları görüldü. 200’den sonra içerden gelen Miranalp rakiplerine hakim oldu. İkinciliğe Yavuz Reis’in yanından Kafakıran girdi. Sonlarda farkı 1 boya çıkaran Miranalp 2’16″07 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Miranlp (Muhammed Mir Bilgin)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir