MİRBEY’den Kartepe’de ilk Grup galibiyeti…

02 Mart 2023 Perşembe günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İzmit koşusunu, Sungur Soydam’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Halil Ersin Uysal’ın yaptığı Mirbey (3y de Captain Rio – Hasmuşlu, Yonaguska) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini My Private (Hakeem) elde ederken, Baba Runner (Hakkar) üçüncü, Atlıkaya (Cuvee) dördüncü, Spring Code (Honor Code) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Rakiplerini yanına dahi yaklaştırmadı…

Antalya’da kazandığı Kv-8 Antalya Jandarma koşusu sonrası çok iyi durumda Kocaeli’ne gelen Mirbey, jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği düzlükten sonra temposunu daha da arttırarak koruyarak kazanırken, hem ilk grup zaferine imza atmayı başardı, hem de jokeyi ile üst üste üçüncü birinciliğini elde etti.

Spring Code’un 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Mirbey liderliği alırken ikinciliğe Atlıkaya girerken daha sonra Baba Runner ve My Private sırası ile 1600-1400 ve 1200 startları geçildi. 1000’de Mirbey liderliğini korurken yine ikincilikte Atlıkaya hemen içinde Baba Runner daha sonra My Private şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Mirbey halen lider, ikincilikte Atlıkaya ve Baba Runner ikilisi olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Mirbey farkı 2-3 boya çıkarırken ikinciliğe My Private girdi. 200’den sonra temposunu daha da arttıran Mirbey 6 boy farkla ve 1’58”34 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Mirbey (Mustafa Çiçek)News Reporter

1 thought on “MİRBEY’den Kartepe’de ilk Grup galibiyeti…

  1. Çok yetenekli bir at çok. Eğer daha az koşma şansı olsaydı adından daha çok bahsettirebilirdi. Virajdan sonra bir anda farkı açmasına bayıldım. Büyük ihtimalle yorgunluğu nedeniyle çok istikrarlı bir performansı olmayacak ama hiç beklenmedik anlarda büyük yarışları vurabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir