Misak-ı Milli Koşusu’nu ARTUKLU kazandı

26 Ocak 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda bu sene 24’üncüsü düzenlenen Açık-A3/DHÖ Misak-ı Milli Koşusunu, Ali Yıldız’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Ramazan Taşdelen’in antrenörü olduğu Artuklu (5y aa Ayabakan – Mesrure.55, Alkuruş.13), jokeyi Mücahit Bayır’la 1500 metre kum pistte 1’43”61’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

5 Safkanın start aldığı koşuda startla birlikte başa çıkan ve bir daha finiş çizgisine kadar rakiplerine yakalanmadan kariyerinin 5’i Grup olmak üzere 10’uncu birinciliğini elde eden safkan, bu galibiyetiyle kariyer kazancını da 1.257.250 TL’ye yükseltti. Düzlük başında bir ara kazanacak görüntü veren Bay Emir’in (Kaizbert) ikinci olduğu mücadelede, üçüncülüğü sonlarda yeniden tazeleyen Aşemez (Yalaz), dördüncülüğü ise Bildanhan (Ateştopu) elde etti.

Artuklu (Mücahit Bayır) A3 Misakı Milli Koşusu 2019

Şeref Tribünü’nde gerçekleşen ödül töreninde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi Başkanı Coşkun Adaber, kazanan atın sahibi Ali Yıldız’a, jokeyi Mücahit Bayır’a ve Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e birer plaket verdi. Törene Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri de katılım gösterdiler.

A3 Misakı Milli Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir