MISTER WIN’den ilk Kısa Vade galibiyet…

15 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Kv-6 Kemal Ararat koşusunu, Mahmut Bilgiç’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mehmet Yalçın’ın yaptığı Mister Win (3y ke Kaizbert – Tumbulhaber, Haberbatur) İstanbul’daki ilk Kısa Vade birinciliğini elde eden aprantisi Ercan Çankaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Erlikhan (Sultan De Faust) elde ederken, Rock Iron (Sultan De Faust) üçüncü, Gönül Eri (Uluer) dördüncü, Kurtoba (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çim pistte geçilmiyor…

Yarış hayatına Ankara’da başlayan Mister Win, ilk iki koşusunu çim pistte kazanırken son yarışı olan Kv-6 Yaşar Esin koşusunda kum pistte beklenen performansı sergileyememişti. İlk kez geldiği İstanbul’da sevdiği çim pistte son metreleri zevkli mücadeleyi kazanan safkan, böylelikle hem ilk Kısa Vade koşu galibiyetini elde etti, hem de çim pistte start aldığı üçüncü koşudan da galip ayrılmış oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Gönül Eri ve dışından gelen Memolito arasındaki mücadeleden galip ayrılan Memolito liderliği aldı. İkincilikte Gönül Eri ve dışında Rock Iron daha sonra Kurtoba ve Erlikhan sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Memolito liderliğini korurken ikinciliğe Rock Iron girdi daha sonra Gönül Eri ve Kurtoba şeklinde 600 geçildi ve düzlüğe çıkıldı. 400’de Memolito az farklı liderliğini korurken orta kulvardan Rck Iron dışından Kurtoba aralarından Erlikhan ve en dış kulvardan Mister Win’in atakları görüldü. 200’de bir ara Rock Iron liderliği almışken hemen dışından ekürisi Erlikhan onun dışından da Mister Win atağa kalktı. Son metrelerde Erlikhan ve Mister Win arasındaki mücadele aynaya kadar sürdü ve fotoda burun farkı ile 1’32″38 bitiriş derecesi ile kazanan Mister Win oldu.

Mister Win (Ercan Çankaya)News Reporter

3 thoughts on “MISTER WIN’den ilk Kısa Vade galibiyet…

    1. Tabii ki yapılabilinir. Ancak ilk yapılması gereken tüm pedigrilerin iptal edilmesi.
      Eğer ki kendi aralarında koşacakları yarışlar olursa da max. 30.000 tl birincilik ikramiyesi olmalı.
      Atçılık nam olsun diye yapılan bir hobi olduğuna göre, bu değerli aygırlardan yavruları olan centilmen at sahiplerinin de herhangi bir itirazları olmaz zaten.

  1. Acaba kaç tane kaizbert temsilcisinin aygır ve damızlık olduğunu nereden görebiliriz? Yazık safkan arap atçılığı bitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir