Modern çağın en iyi aygırı uyutuldu!

8 yarışlık kariyerine G1 Epsom ve G1 Irish Derby galibiyeti sığdıran, haraya alındıktan sonra ise sayısız şampiyon vererek bazı otoriteler tarafından dünyanın en iyi aygırı olarak gösterilen Galileo (Sadler’s Wells) 23 yaşında yaşamını yitirdi.

Aygırın sahibi Coolmore Harası Cumartesi günü yaptığı açıklamada şunları söyledi “Ne yazık ki dünyaca ünlü şampiyonumuz Galileo, sol ön ayağındaki kronik ve tedavi edilemeyen yara nedeniyle ve insani gerekçelerle bugün erken saatlerde uyutuldu.”

Hara kariyeri boyunca 92 G1 galibi ve 12 şampiyon veren Galileo, hiç kuşkusuz oğulları ve kızları ile thoroughbred ırkı üzerinde kalıcı bir miras bırakacak.

Galeilo’nun G1 galibi temsilcilerinde bazıları; Frankel (GB), Rip Van Winkle (IRE), Nathaniel (IRE), Waldgeist (GB), Australia (GB), Ulysses (IRE), Cape Blanco (IRE), New Approach (IRE), Order Of St George (IRE), Found (IRE), Soldier Of Fortune (IRE), Magician (IRE), Magical (IRE), Highland Reel (IRE), Telescope (IRE), Teofilo (IRE), Churchill (IRE), Japan (GB), The Gurkha (IRE), Sixties Icon (GB), Noble Mission (GB), Anthony Van Dyck (IRE), Ruler Of The World (IRE), Gleneagles (IRE), Minding (IRE), Love (IRE), Tapestry (IRE), Red Rocks (IRE), Mogul (GB), US Army Ranger (IRE), Golden Lilac (IRE), Capri (IRE), Sans Frontieres (IRE), Circus Maximus (IRE), Armory (IRE), Decorated Knight (GB), Treasure Beach (GB), Adelaide (IRE), Serpentine (IRE), Idaho (IRE), Kew Gardens (IRE), Seville (GER), Misty For Me (IRE), Roderic O’Connor (IRE), Winter (IRE), Lush Lashes (GB), Seventh Heaven (IRE), Deauville (IRE), Hydrangea (IRE), Lone Eagle (IRE)…
News Reporter

4 thoughts on “Modern çağın en iyi aygırı uyutuldu!

  1. Dedesi Northern dancer ile gelmiş gecmiş en ıyı ıkı aygırdan biri. Dedesi aygır babası olarak daha basarili idi danzig nijinsky sadlerwells faıry king Green desert the minstrel el grand senor lyphard gibi, kendiside sampıyon babası, Ülkemizde bır aygır yavrusunun olmamasıda kayıp.

  2. Bundan 10 sene evvel olsaydı aygır mafyasından bazıları hemen zıplayıp ülkemize uygun deği derlerdi utanmadan!,!!.Amerika güzeldir.

  3. Niye hala Galileo nun G1 yavrusu Türkiye ye gelmez, hala G1 yavrusu vermesini mi bekliyorsunuz yoksa Barnato ve Kluger daki alım yönetmeliğinin Highland Reel ve The Gurkha ya uyarlanabilir pekala

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir