Mohaç koşusunda DENİZ EFE resitali…

14 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Mohaç koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Güven Gökçe’nin yaptığı Deniz Efe (4y ka Altaha – Ahubere, Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Sarafim (Gelibolu) elde ederken, Büyük Yıldız (Uçanoğlu) üçüncü, Derya Ateşi (Turbo) dördüncü, Demirberke (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Deniz Efe (Ahmet Çelik)

Rakiplerine göz dağı verdi…

Geçtiğimiz yılın en başarılı tayı olan Deniz Efe bu yıl start aldığı ilk koşusunu kazanırken bu koşuya yine çok iyi durumda geldi. Kendisi ile bütünleşen jokeyi Ahmet Çelik idaresinde iyi start çıkışı ile liderliği alıp, düzlükten sonra farkı açarak kolay bir galibiyete imza atan safkan, böylelikle hem kariyerinin dördüncü grup galibiyetini elde etmiş oldu, hem de Mayıs ayında koşulacak G1 TBMM Koşusu için rakiplerine göz dağı verdi.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Deniz Efe liderliği aldı. İkinciliğe Derya Ateşi girerken daha sonra Bozarslan ve Uçan Adam sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Deniz Efe liderliğini korurken ikinciliğe Bozarslan girdi. Daha sonra Derya Ateşi, Uçan Adam ve Akgobak şeklinde 800 startı geçildi. 600’de az farkla Deniz Efe lider, Bozarslan ikincilikte Derya Ateşi ve Uçan Adam olarak düzlüğe çıkıldı. 400’den itibaren Deniz Efe farkı açmaya başladı. 200’den sonra Deniz Efe rakiplerini ikincilik mücadelesi ile baş başa bırakarak 5.5 boy farka ve 1’50”33 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Deniz Efe (Ahmet Çelik)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir