MOONLIGHT FAIRY’den büyüklere gözdağı…

26 Temmuz 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus A2 Santalin koşusunu, Ahmet Güzelocak’ın sahibi olduğu, Ahmet Aydemir tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un yaptığı Moonlight Fairy (3y kd Graystorm – Ay İncisi, Kaneko) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Çakalın Kızı (Çakal Carlos) elde ederken, Mucize Kız (Torok) üçüncü, Arya Sansa (Kaneko) dördüncü, Mira Linda (Rockmaster) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Moonlight Fairy (Ayhan Kurşun)

İkinci Grup zaferi…  

Kısrak Koşusu galibiyeti ve Gazi koşusundaki başarılı dördüncülüğü sonrası bu koşuya da çok iyi durumda gelen Moonlight Fairy, bir koşu aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip edip virajda ön tarafa geldi ve 200’den sonra dışındaki rakibi ile giriştiği mücadeleyi kazanarak kariyerinin ikinci grup galibiyetine imza atmış oldu.   

Mucize Kız’ın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Gleamy liderliği alırken, ikincilikte Lauraceous daha sonra Moonlight Fairy ve Josephine sırası ile 2200-2000 startları geçildi. 1800’de Gleamy liderliğini korurken yine ikincilikte Lauraceous arkalarında Moonlight Fairy daha sonra Josephine ve Arya Sansa şeklinde 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Gleamy halen lider, Lauraceous takipte, üçüncülüğe Josephine girerken daha sonra Moonlight Fairy ve Arya Sansa sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Gleamy az farkla liderliğini korurken ikincilikte Lauraceous daha sonra Moonlight Fairy ve Josephine şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de en içten yol bulan Arya Sansa bir anda gelip liderliği alırken dıştan Moonlight Fairy’nin onun dışından Çakalın Kızı’nın en dıştan da Mucize Kız’ın atakları görüldü. 200’den sonra Moonlight Fairy ve Çakalın Kızı ikilisi arasında başlayan mücadele aynaya kadar sürdü. Koşuyu baş farkı ve 2’30”85 bitiriş derecesi ile Moonlight Fairy kazandı.

News Reporter

5 thoughts on “MOONLIGHT FAIRY’den büyüklere gözdağı…

  1. Bu yarış neden değişmez aklım almıyor. Daha ne yapsın at gösterme temas, herşey var. Maden yarış değişmiyor jokeye niye ceza veriyorsunuz. Hiç mi tutarlı olunmaz.

  2. Faul yaparak kazandı. Komiserlerin “temas olmadan yarış sıralamasını değiştirmeme” kuralı olduğu ve caydırıcı cezalar verilmedikçe daha çok izleriz böyle yarışlar.

  3. Komserlerin bu yarışı incelemesi lazım beşinci olan mira linda bile etkileniyor istanbul gibi bir yerde böyle yarışlar olmamalı Doğu illerinden biri böyle yarışlar olmuyor

  4. Bizzat bildiğim Çakalın Kızı’nın sahipleri komiserler kurulunun odasına kadar girip hesap soruyorlar. Tek bir cevap alamıyorlar. Hatta bazı komiserler odadan çıkıyor. Şikayetin dozajı artınca da apar topar Ayhan Kurşun’a ceza veriyorlar. Ama olan at sahiplerine oluyor 400 bin TL zarara girdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir