MR JINGLES’dan ilk sınıf galibiyet…

19 Mart 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Ali Rıza Ongun koşusunu, Bektaş Arslan’ın sahibi olduğu, Eray Hazar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Muzaffer Kılıçseren’in yaptığı Mr Jingles (3y de General Quarters – Holy Woman, Powerscourt) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Repair Man (Smart Robin) elde ederken, Sharp Glass (Sharp Knife) üçüncü, Irish Millions (General Quarters) dördüncü, Sarptay (Corinthain) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yükseltti…

Bugüne kadar start aldığı koşuları ilk üç derece içerisinde tamamlamayı başaran Mr Jingles, ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde koşuyu ön gruba yakın takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklar ile kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

Irish Millions’un 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde içerden atak yapan Sarptay liderliği alırken ikinciliğe de Repair Man daha sonra Blaze The Great ve Sharp Glass sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Sarptay liderliğini korurken yine ikincilikte Repair Man üçüncülükte Blaze The Great daha sonra Mr Jingles şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Sarptay halen lider, Repair Man takipte, arkalarında Mr Jingles ve Blaze The Great şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Repair Man liderliği alırken ikinciliğe Mr Jingles girdi. 200’den sonra dışardan gelen Mr Jingles liderliği alıp kalan metrelerde farkı 4 boya çıkararak ve 2’08”47 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Mr Jingles (Mehmet Akyavuz)
News Reporter

3 thoughts on “MR JINGLES’dan ilk sınıf galibiyet…

  1. Sahiplerine ve Talip Yılmaz Abime yakışır, seyisi Barış kardeşiminde çok emeği var atta taylığından beri el bebek gül bebek baktılar başarıları daim olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir