Efsane Atçının Kupasını MUALLİM HALİM kazandı…

23 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Süleyman Sırrı Turhan koşusunu, Ali Özhamurkar’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Savaş Gürkan’ın yaptığı Muallim Halim (4y ka Turbo – Delidemir, Demirkazık) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Alda Gör (Bayhan) elde ederken, Boğaz Çocuğu (Cangıl) üçüncü, Aksu Han (Turbo) dördüncü, Bay Tosunoğlu (Uçanoğlu) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci sınıf koşu galibiyeti…  

Mayıs ayı başından itibaren start aldığı tüm koşularda ilk iki dereceden düşmeyen formda safkan Muallim Halim, ilk kez geldiği İstanbul pistinde uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun ile iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği 200’de bir ara dışına gelen rakibine devreder gibi olduysa da, sonlarda tekrar ona hakim olup kazanmayı başarırken son sekiz koşusundaki altıncı birinciliğini elde edip aynı zamanda üst üste ikinci sınıf koşu birinciliğine de imza atmış oldu.

Alda Gör beklemeyi tercih ettiği mücadelede çok iyi koşup başarılı bir ikincilik elde ederken, son bir ayda dördüncü yarışına çıkan Boğaz Çocuğu bu kez üçüncülükle yetindi.

News Reporter

1 thought on “Efsane Atçının Kupasını MUALLİM HALİM kazandı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir