Muhteşem Royal Ascot Festivali başladı…

İlki 1711 yılında düzenlenen ve dünyanın en önemli meetinglerinden biri olan Royal Ascot Festivali, 18 Haziran 2024 Salı günü İngiltere’nin Berkshire bölgesinde bulunan Ascot Hipodromunda başladı.

Royal Ascot festivalinin ilk gününde G1 Queen Anne, G1 King Charles III Stakes ve G1 St. James’s Palace Stakes gibi birbirinden önemli koşular gerçekleştirildi. 

Festivalin ilk gününün ilk G1 mücadelesi, olan ve orta mesafenin başarılı atlarını bir araya getiren G1 Queen Anne Stakes idi. Nurlan Bizakov’un sahibi olduğu, Roger Varian’ın antrene ettiği Charyn (Dark Angel – Futoon, Kodiac) jokeyi Silvestre De Sousa idaresinde galibiyete ulaşan isim oldu.

İlk günün bir diğer G1 yarışı olan G1 King Charles III Stakes’te Henry Dwyer’ın antrene ettiği Asfoora (Flying Artie – Golden Child, I Am Invincible) jokeyi Oisin Murphy idaresinde birinciliğe ulaştı.

3 yaşlı tayların katıldığı ve 1600 metre çim pistte koşulan G1 St Jamess Palace Stakes ise son metrelere kadar seyir zevki yüksek bir birincilik mücadelesine sahne oldu. Koşuda Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum’un sahibi olduğu, Richard Hannon’ın antrene ettiği Rosallion (Blue Point – Rosaline, New Approach) jokeyi Sean Levey ile galibiyete ulaştı.

Royal Ascotta 2. gün koşuları da tamamlandı…

19 Haziran 2024 Salı günü başlayan Royal Ascot yarış festivali İngiltere’nin Berkshire bölgesinde bulunan Ascot Hipodromu’nda devam ediyor.

Festivalin ikinci gününde düzenlenen G1 Prince of Waless Stakes’te birbirinden başarılı 10 safkan start aldı. Koşuyu Coolmore Ekürisi’nin sahibi olduğu, Aidan O’Brien’ın antrene ettiği Auguste Rodin (Deep Impact – Rhododendron, Galileo) jokeyi Ryan Moore ile zafere uzanmayı başardı.

Ascot’ta ikinci günün diğer Grup koşularında alınan sonuçlar ise şöyle oluştu;

  • G2 Queen Mary Stakes – 1000m Çim – 2 yaşlı dişi İngilizler; Leovanni (Kodi Bear – Kassandra, Dandy Man) – James Doyle
  • G2 Duke of Cambridge Stakes – 1600m Çim – 4+ yaşlı İngilizler; Running Lion (Roaring Lion – Bella Nouf, Dansili) – Daniel Tudhope
  • G2 Queens Vase – 2800m Çim – 3 yaşlı İngiliz tayları; Illinois (Galileo – Danedrop / Danehill) – Ryan Moore
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir