Mustafa Ergin Koşusuna OĞLUM KAYRA Ambargosu…

27 Temmuz 2022 Çarşamba günü Elazığ Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 Mustafa Ergin koşusunu, Metin Arslan’ın sahibi olduğu, Şemsettin Toydemir tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Vedat Önderin yaptığı Oğlum Kayra (9y aa Magrip – Kebir Güzeli, Alaz) jokeyi İsa Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bilirkişi (Kaizbert) elde ederken, Özakbey (Özhaber) üçüncü, Yutangirdap (Kaizbert) dördüncü, Boztepebeyi (Gobakbey) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ikinci Kv zaferi…

A3 Elazığ Vali koşusunda beklenen performansı sergileyemeyen Oğlum Kayra bu kez sevdiği mesafede başarılı bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak bu sezonki ikinci Kısa Vade galibiyetini elde edip aynı zamanda bu kupalı koşuyu üst üste ikinci kez kazanma başarısını gösterdi.

Eslina’nın 1 boy, Özakbey’in 8 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Oğlum Kayra liderliği aldı. İkincilikte Kılavuzağası daha sonra Yutangirdap ve Oğlumrecep sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Oğlum Kayra liderliğini korurken ikincilikte iç kulvarda Yutangirdap dışında Kılavuzağası daha sonra Bilirkişi ve Özakbey şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Oğlum Kayra 3-4 boy farklı liderliğini korurken dış kulvardan Bilirkişi iç kulvardan Özakbey’in atakları görüldü. 200’den sonra Oğlum Kayra rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 3,5 boy farkla ve 1’26″08 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Oğlum Kayra (İsa Akyavuz)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir