Müthiş finişten ALLEGRO FIDDLE’ın burnu çıktı!

İstanbul’un tarihi yapılarından Kız Kulesi adına 27 Eylül 2019 Cuma günü Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus A2/D koşuyu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Sönmez Bilgiç’in ise antrenörü olduğu Allegro Fiddle (3y dd Native Khan – Hey Fiddle Fiddle, One Cool Cat), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

7 Safkanın katılımı ile 1400 metre sentetik pistte koşulan 209.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı bariyer dibinden 3’üncü sırada dönen Allegro Fiddle, özellikle 200’den sonra iki rakibinin arasından yaptığı etkili sprinti ile kendinden daha tecrübeli kısrakları geride bırakmayı başarırken, 1’23”99 ile bu pist ve mesafede bugüne kadarki en iyi derecesini gerçekleştirdi.

(Soldan sağa) Cheri Cheri Lady, Allegro Fiddle ve Miss Helin

Muazzam bir finiş mücadelesine sahne olan koşuda ikinciliği bir burun geride Cheri Cheri Lady (Luxor) elde ederken, bu kısrağın boyun farkla arkasında Miss Helin (Bin Akwaad) üçüncü, onunda 2 boy ardında Princess Di (Kaneko) ise dördüncü oldu.

13’üncü startında 6’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Allegro Fiddle, kariyerinin ilk Grup galibiyetine imza attığı mücadelede aynı zamanda kendinden yaşça büyük rakipler yanındaki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 791.070 TL’ye yükseltti.

Kızkulesi Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “Müthiş finişten ALLEGRO FIDDLE’ın burnu çıktı!

  1. Ya tempo uzmanı diyorda yarış medyası bu Boyraza ne zaman favori kazandığını gördünüz siz bunun hep cazip atlarla kazanıyor favoriye binince doğudaki çocuklar bunun yanında dettori kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir