II.İnönü’de kazanan burun ucu ile TURDEMİRKIR…

31 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz Erkek taylarına mahsus G3 II. İnönü koşusunu, Mahmut Karakeçi’nin sahibi olduğu, Fatma Asude Öğüt tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı Turdemirkır (2y ae Captain Rio – Lila Hatun, Red Bishop) aprantisi Ercan Çankaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lion Francesco (Cihanım) elde ederken, Dagmar (Three Valleys) üçüncü, Urfa Aslanı (Approve) dördüncü, Speed Check (Tourist) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Büyük sürprize imza attı…

Yarış hayatına Diyarbakır’da kazanarak başlayan ve bugüne kadar start aldığı sekiz koşunun tamamında ilk dört dereceden düşmeyerek istikrarlı bir isim olduğunu gösteren Turdemirkır, bugün için ilk kez bir araya geldiği ve kariyerinin ikinci Grup birinciliğini elde eden aprantisi Ercan Çankaya’nın başarılı binişi ile mücadeleyi son ana kadar bırakmayarak büyük bir sürprize imza attı.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Bosfor liderliği alırken ikinciliğe Dagmar girerken dışında Turdemirkır daha sonra Lion Francesco ve Spped Check şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de az farkla Bosfor lider dışına Turdemirkır gelirken arkalarında Dagmar ve Lion Francesco şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Turdemirkır liderliği almaya çalışırken en iç kulvardan Dagmar gerilerden Urfa Aslanı ve Lion Francesco’nun atakları görüldü. 200’de iç kulvarda Dagmar ortada Turdemirkır ve dışarıda Lion Francesco arasında başabaş bir mücadele başladı. Bir ara Lion Francesco hakim olduysa da sonlarda ortadan tekrar gelen Turdemirkır burun farkı ve 1’12″93 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Turdemirkır (Ercan Çankaya) (ortada)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

5 thoughts on “II.İnönü’de kazanan burun ucu ile TURDEMİRKIR…

  1. Valla yıllardır izliyorum iki İnönü hatta bence dişileri bu erkeklerden daha iyi kapasiteli atlar şu ana kadar şampiyon at yok şuanda seneye gazı sürprize açık bu atlara bakilarak

  2. Yıllardır Halis Karataş’ın bindiği yarışlarda agf’de 3 ve 4 at geldiği zaman veryansın eden konuşan arkadaşlar 1 aydır mutludurlar herhalde.
    At yarışını kendi atı gelsin diye seyreden, başka at gelince herkesi hedef alanlar bu spora ciddi zarar veriyor.
    sürpriz atın gelmesi, bu sporun rengi.
    Umarım Halis Abi en kısa zamanda döner

  3. Bu grup biraz zayıf… Bright Fire ve Nirvana iyi taylar onlar da önümüzdeki haftaki Grup 1 Karayel için bekliyorlar… ayrıca İzmir’de koşan Kurtellerin Perfect Storm yavrusu tayı iyi o da Karayel koşar… bu hafta bursada sartlı1 kosacak olan Aegean Finale’nin anne kardeşi de iyi tay…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.