Müthiş mücadele de kazanan EPARVEN…

12 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap kısraklarına mahsus G1 Anneler Günü Koşusunu, Hakan Çelik’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Çelik’in yaptığı Eparven (5y ak Turbo – Sultan Erva, Demirkazık) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Gülhatmi (Tamerinoğlu) elde ederken, Kalbimdesin (Cankardeşler) üçüncü, Kurşunili (Silah) dördüncü, Gelibolu Rüzgarı (Gelibolu) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk G1 zaferi…  

Adana’da Nisan ayında kazandığı Şartlı-4 mücadele ile yaz sezonuna formda girdiğini gösteren Eparven, yılbaşından bu yana birlikte olduğu jokeyi Müslüm Çelik idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip edip düzlüğe beşinci sırada çıktı. Düzlükte 400 direği geçildikten sonra liderliği alan ve finişe kadar olan mesafede içinden ve dışından hücum eden Gülhatmi ve Kalbimdesin ikilisinin ataklarına aynı şekilde karşılık veren safkan, büyük bir sürprize imza attığı koşuda kariyerinin ilk G1 zaferini elde etti.

News Reporter

4 thoughts on “Müthiş mücadele de kazanan EPARVEN…

  1. El Classico Vedatdan geldi meşhur jokeyimiz yine yarış temposunu okuyamadı aralarda kaldı ben sanki bunu bir yerden hatırlıyorum!! Dagmar tabi ki…

  2. Turbo x Demirkazik caprazi ve 1 Grup 1 galibi daha. Bu eslesmeyi kim bulmussa cok tebrik etmek lazim. Turbo oldu ama ogullarindan bu eslesme devam etmeli.

  3. Gulhatminin kaçıncı heba edilen grup yarışı…Az dışarıdan döndün Bakirkoyu falan dönüp geleydin Özcan Yıldırım….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir