Müthiş mücadele fotoda bitti, kazanan İSHAKHAN oldu…

3 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Horse Racing Ireland koşusunu, Oğuz Yalçın’ın sahibi olduğu, Cenk Türk tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Sabri Bektaş’ın yaptığı İshakhan (3y de Torok – İzembatur, Tony Montana) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Mountain (Halicarnassus) elde ederken, Edgar (Native Khan) üçüncü, Turdemirkır (Captain Rio) dördüncü, Tale Of The West (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyeti…  

Haziran ayında kazandığı maiden koşu sonrası form grafiğini koştuğu her yarışta biraz daha yükselten İshakhan, kendisi ile iyi uyum sağlayan jokeyi Müslüm Çelik idaresinde koşuyu ortalarda götürüp düzlükten sonra yaptığı ataklarla öndeki Edgar’ı 200’de yakaladı ve bu metreden sonra dışından kuvvetli gelen Mountain ile giriştiği mücadeleyi fotoda burun farkı kazanarak hem ilk sınıf koşu galibiyetini, hem de üst üste dördüncü birinciliğine elde etmiş oldu.

Mountain istikrarlı ve başarılı yarışlarına bir yenisini daha eklerken, bu ikilinin yarım boy gerisinde Edgar mücadeleden üçüncülükle ayrıldı.

 

News Reporter

3 thoughts on “Müthiş mücadele fotoda bitti, kazanan İSHAKHAN oldu…

  1. Vedat bir önceki koşunun etkisinde kalınca bu koşuyu kaybetti yoksa bence kaybederi yoktu atın.

  2. Mountain in sahibi ve antrenörüne çok güldüm yarış sonrası aynı Müslüm çelik gibi. En son kravatı çıkarmıştı bı isyanla, sonrasını bilmiyorum televizyon göstermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir