TURDEMİRKIR burun farkıyla kupaya uzandı…

8 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth koşusunu, Mahmut Karakeçi’nin sahibi olduğu, Fatma Asude Öğüt tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı Turdemirkır (2y ae Captain Rio – Lila Hatun, Red Bishop)  jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Cosmic Kid (Lemon Drop Kid) elde ederken, General Briella (General Quarters) üçüncü, North Iron (Banknote) dördüncü, Prince Of Dancer (Tapwrit) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Turdemirkır (Halis Karataş)

İkinci Grup galibiyeti…

G3 II. İnönü koşusu galibiyeti sonrası elde ettiği  G2 Tay Deneme koşusu üçüncülüğü, A2 Eskişehir Sanayi Odası koşusu ikinciliği ve Kv-8 Prof. Tevfik Başer koşusu ikinciliği ile bu koşuya oldukça iyi durumda gelen Turdemirkır, bugün ilk kez buluştuğu usta jokeyi Halis Karataş ile ekürisinin süratlendirdiği koşuda başarılı bir bekleme yarışı yapıp son düzlükte iç kulvardan yaptığı etkili sprint ile dışından gelen rakibiyle giriştiği zevkli mücadeleyi lehine çevirerek kazanırken kariyerinin ikinci grup zaferine imza atmayı başardı.

Toplu bir çıkışla en dıştan gelen Turdemirkır liderliği alırken dışından gelen ekürisi Gezzal gelip ondan liderliği aldı. İkinciliğe General Briella girerken daha sonra Turdemirkır Prince Of Dancer sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Gezzal liderliğini korurken bu kez ikinciliğe Borahan girdi. Daha sonra içte General Briella dışında Prince Of Dancer ikilisi daha sonra Turdemirkır şeklinde 600 startı geçildi. Gezzal az farkla önde içinde General Briella dışında Borahan olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen General Briella liderliği alırken onun içinden Turdemirkır’ın gerilerden Cosmic Kid’in atakları görüldü. 200’de Turdemirkır gelip liderliği aldı, onun dışından da Cosmic Kid atağa kalktı. Bu iki tayın aynaya kadar süren zevkli mücadeleyi burun farkı ve 1’25″21 bitiriş derecesi ile kazanan Turdemirkır oldu.News Reporter

3 thoughts on “TURDEMİRKIR burun farkıyla kupaya uzandı…

  1. nasil kotu bir anlatim bu boyle. cooooosmic kid geliyor, cooooosmic kid geliyor, cooooosmic kid potayi buluyor mu. bu nedir allah askina.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir