Nefesler tutuldu, kazanan CAPTAIN FANTASTIC oldu…

25 Ocak 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M.Kemal Atakul koşusunu, Sema Ulaş’ın sahibi olduğu, Mozaik Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Ay’ın yaptığı Captain Fantastic (4y da Mshawish – Rahaf, Street Cry) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bonny Bomb (Hakeem) elde ederken, Make A Fire (Sidney’s Candy) üçüncü, Jack Sparrow (Mendip) dördüncü, Anadolu Şahini (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik pistte 7’de 4 yaptı…

Aradan sonra start aldığı H-21 mücadeleyi ikincilik ile tamamlayıp bu koşuya gelen Captain Fantastic, daha önceleri birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği özellikle son metrelerde içinden ve dışından gelen rakiplerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek finişe kadar korumayı başararak kariyerinin ikinci sınıf koşu galibiyetini elde etti.

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Captain Fantastic liderliği aldı. İkincilikte Bonny Bomb daha sonra Jack Sparrow ve Anadolu Şahini sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Captain Fantastic liderliğini korurken yine ikincilikte Bonny Bomb arkalarında Jack Sparrow ve Anadolu Şahini vardı. 600’de aynı sırlarla geçilip son düzlüğe çıkıldı. 400’de pistin ortasında Captain Fantastic liderliğini korumaya çalışırken dışından Bonny Bomb’un içinden Make A Fire’ın atakları görüldü. 200’den sonra bu üç at arasındaki oldukça zevkli mücadele fotoya kadar sürdü. Koşuyu burun farkı ve 1’23”96 bitiriş derecesi ile kazanan Captain Fantastic oldu.News Reporter

7 thoughts on “Nefesler tutuldu, kazanan CAPTAIN FANTASTIC oldu…

  1. Bonny Bomb dişilerle yarışsaydı dıştan gelir ve bastırıp geçerdi diye düşünüyorum. Burada biraz ürktü gibi.

    1. suat demiral abinin tjk tvdeki programında bony’nin bir koşusunda jokeye ozellikle bariyeri kullanmasını dışa çıkmamasıni söyledigini duymuştu ne kadar hakli oldugunu yarışın sonlarina dogru bony’nin rakiplerini gecmeye calişırken ürkek bir haliyle gormüş olduk acaba vedat neden iceri almadı prensesi?

  2. Final Dance e fedai koşmaktan zavallı at geçen sene harap oldu. Yeni yeni toparlanıyor. bu arada Suat Hocanın, Format adlı programda, yorumculuğunu unutup, Bonny Bombun niye gelmediği ile ilgili söyledikleri hoş olmadı. Ayhan Kurşuna bayağı bir salladı. Yayını kendi ekürisinin çıkarına kullandı. TJK Tv ye yorumcu olarak çıkıyorsan, tarafsız lmak zorundasın. Sürekli ‘ bize kazandırmamak için ‘ gibi cümleler sarf etti. TJK TV ye yakışmıyor. Gün gelir Gülnur Gülerce kendi ekürisinin çıkarını TJK Tv de koruyor denir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir