Müthiş mücadelede kazanan SARIYERLİ…

3 Ağustos 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 YAAYD Derneği koşusunu, Sevinç Özmen’in sahibi olduğu, İbrahim Cemil Erşakar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tuncay Turan’ın yaptığı Sarıyerli (4y ka Kaizbert – Aydıngüzeli, Haberbatur) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Alevkıran (Ateştopu) elde ederken, Mübariz (Ateştopu) üçüncü, Yıldırımizi (Sonalp) dördüncü, Bubo (Baba Mevlüt) beşinci olarak pistten ayrıldı.

160 gün sonra gelen galibiyet…

Seneye arka arkaya kazandığı iki koşu ile başlayan Sarıyerli, en son Kocaeli’nde kazandığı koşudan sonra istikrarlı bir performans sergilemesine rağmen bir türlü finiş çizgisini önde geçmeyi başaramamıştı. Bugün son metreleri oldukça zevkli geçen koşuyu kazanarak uzun süren birincilik hasretine de son vermiş oldu.

Alevkıran’ın 1,5 boy Yıldırımizi’nin 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Bubo liderliği aldı. İkincilikte Mübariz daha sonra Gölalan ve Sarıyerli sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Bubo liderliğini korurken yine ikincilikte Mübariz arkalarında Gölalan, Sarıyerli ve Leonidas şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Bubo az farkla lider hemen dışında Mübariz içinde Gölalan daha sonra Sarıyerli ve Leonidas sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Mübariz liderliği almışken hemen dışından Sarıyerli atağa kalktı. Gerilerden Alevkıran ve dışardan Yıldırımizi’nin atakları görüldü. 200’de Sarıyerli liderliği aldı hemen dışından Alevkıran atak yaptı. Son metrelerde Sarıyerli ve Alevkıran arasındaki zevkli mücadeleden Sarıyerli baş farkı ve 2’36″15 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Sarıyerli (Mustafa Çiçek)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir