Muzaffer Can Koşusunu CANIM ÇITIR kazandı…

Bu yılım başında kaybettiğimiz duayen Arap atçısı Muzaffer Can’ın anısına 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-6 koşuyu, Abdullah Akdemir’in sahibi olduğu, Mücahit Yıldızhan tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Turgut İbiş’in yaptığı Canım Çıtır (4y ak Sarraf – Çıtır, Ünsal.2) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Şah Dragon (Şah Şehriyar) elde ederken, Alsafyam (Uçanbey) üçüncü, Good Wew (Uçanoğlu) dördüncü, Serkanınoğlu (Delicihan) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Birincilik hasretini sona erdirdi…

Başarılı bir kış dönemi sonrası yaz sezonuna İstanbul’da başlayan ve özellikle Haziran ayından itibaren yükselen form grafiği ile dikkat çekip A3 Nilüfer Hatun ve isimsiz Kv-6 koşulardaki üst üste ikincilikleri ile bu yarışta çok iyi durumda giren Canım Çıtır, favorisi olmayı hak ettiği mücadeleyi kazanarak bir süredir devam eden birincilik hasretini sona erdirmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte ortadan atak yapan Alsafyam liderliği aldı. İkincilikte Serkanınoğlu daha sonra Canım Çıtır ve Şah Dragon sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Alsafyam az farkla lider, hemen dışında Serkanınoğlu arkalarında Canım Çıtır ve Şah Dragon ikilisi şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400 geçilirken en iç kulvardan gelen Canım Çıtır koşunun liderliğini aldı. İkinciliğe Şah Dragon girdi. Aldığı avantajı koruyan Canım Çıtır yarım boy farkla ve 1’28″06 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canım Çıtır (Mehmet Kaya)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

1 thought on “Muzaffer Can Koşusunu CANIM ÇITIR kazandı…

  1. Mehmet Kaya ile kazandı diye yazmışsınız alttaki resimde Mustafa çiçek yazıyor, kafam karıştı şimdi???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.