MY PRETTY GIRL’den Beyaz bayrak-ayna galibiyet…

29 Mayıs 2023 Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Yavuz Gülerce koşusunu, Selim Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. Tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı My Pretty Girl (3y dd Kafkaslı – Kısrağım, Luxor) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Sophianea (Bushranger) elde ederken, Pranayama (English Channel) üçüncü, Anadolu Show (Mendip) dördüncü, Rosa Di Papa (Kaneko) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

 Sentetikte üçüncü toplamda altıncı birincilik…  

Bu yıl start aldığı koşularda hep ilk üç içerisinde yer alan My Pretty Girl bütünleştiği jokeyi Mehmet Kaya idaresinde iyi start çıkışı sonlası aldığı liderliği rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek çıktığı gibi kazanırken kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetini de elde etmiş oldu.   

 Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan My Pretty Girl liderliği alırken ikinciliğe Pranayama girdi. Daha sonra Rosa Di Papa, Anadolu Show ve Sophianea sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de My Pretty Girl liderliğini korurken yine ikincilikte Pranayama, arkalarında Rosa Di Papa daha sonra Sophianea ve Anadolu Show şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de My Pretty Girl halen lider, Pranayama yine takipte, daha sonra Rosa Di Papa sırası ile 800 geçilirken My Pretty Girl az farkla lider, dışına Pranayama gelirken onun dışından da Rosa Di Papa atak yaptı. Bu şekilde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de My Pretty Girl liderliğini korurken dıştan Pranayama’nın onun dışından da Sophianea’nın atakları görüldü. 200’den sonra My Pretty Girl ikinciliğe giren ekürisi Sophianea’nın ataklarına rağmen yarım boy farkla ve 2’05”61 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir