Namağlup BAAEED 8’de 8 yaptı…

Mayıs ayında Newbury Hipodromunda koştuğu G1 Al Shaqab Lockinge Stakesi kazanarak 7’de 7 yapan şampiyon safkan Baaeed (Sea The Stars), 14 Haziran 2022 Salı günü Ascot Hipodromunda 1600 metre çim pistte start aldığı 340.000 £ birincilik ikramiyeli G1 Queen Anne Stakes’i de kazanarak 8’de 8 yaptı ve namağlup unvanını korumayı başardı.

Shadwell’in sahibi ve William Haggas’ın antrenörü olduğu 4 yaşındaki safkan, jokeyi Jim Crowley ile 4’üncü G1 zaferine imza attığı mücadele ile kariyer kazancını da 1.4 Milyon £’a yükseltti.

Baaeed (Jim Crowley)

Koşuda ikinciliği Lockinge Stakes’de olduğu gibi Godolphin Ekürisine ait olup Saaed bin Suroor tarafından antrene edilen Real World (Dark Angel) elde ederken, mücadeleden Order Of Australia (Australia) üçüncü, Chindit (Wootton Basset) ise dördüncü olarak ayrıldı.News Reporter

1 thought on “Namağlup BAAEED 8’de 8 yaptı…

  1. Ülkemizde Keep Shining Dünyada ise Urban Sea yarışçılığa danga vuran kısraklar oldu. Bu iki kısrak çok baskın bir soy yaratıyor. Sea The Star bu tayı ile Galileo – Frankel etkisi yapmaya doğru gidiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.