Namağlupların kapışmasında kazanan; CHARIOT…

23 Aralık 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Cem Kaan Parsak’ın sahibi olduğu, Vehbi Hakan Keleş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ramazan Barman’ın yaptığı Chariot (2y de Sidney’s Candy – Tiz A Sweep, Tiznow) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Son Of Cooger (Cooger) elde ederken, Demsey (Daredevil) üçüncü, Warrior Lion (After Market) dördüncü, Noir Princess (Kopenhag) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Geçilmezliğini korudu…  

Yarış hayatına Ankara’da başlayan ve bugüne kadar start aldığı dört koşuyu kazanarak kariyerinin ilk Grup mücadelesine namağlup olarak gelen Chariot, son iki startında birlikte olduğu jokeyi Müslüm Çelik idaresinde koşuyu önde kaçan Son Of Cooger’in arkasında takip edip düzlükten sonra rakibinin dışına çıktı ve 400’den itibaren onunla giriştiği mücadelede sonlarda üstünlük kurarak, hem ilk grup galibiyetini elde etti, hem geçilmezliğini korudu, hem de kendisi gibi namağlup olan güçlü rakibini geride bırakarak sonucu büyük bir merakla beklenen yarışın kazanan tarafı oldu.

News Reporter

20 thoughts on “Namağlupların kapışmasında kazanan; CHARIOT…

 1. Hani büyük şampiyon cooger noldu öyle erkenden şampiyon olumnuyormuş. Kazananın dahi şampiyon olabilmesi için çok yolu var.

  1. Aynen katılıyorum size bence inanılmaz gereksiz bir tercihti yaz dönemi Ankara’yı bekleyebiirlerdi zaten geçen uzunca bı yorum yaptım kazanamayacaginin nedenleriyle…şimdi birde çim yarışı denerler safkani tertemiz eder bırakırlar…

 2. Sentetikte bu yıl mükemmel atlar var, son of cooger, sweet sacrifice, no more secret, pitfall, madras, song rising, chariot, mükemmel bir yaz İstanbul sezonu bizi bekliyor 3 yaşlı ingilizlerde.

 3. Son of Cooger son yarışlarında iyi koşmadığını söyledik ama sahipleri hiç bir şey yokmuş gibi denemeye devam ediyor. Bu sezon benim beğendiğim iki tay vardı diğeri Chariot dı. Kazandığı yarışlarda yaptığı dereceler zaten boş olmadığını gösteriyordu ama 1.27 tutarak kazanan son of cooger kesinlikle bu değil. İmparatorda bunu söylemişti dikkate almamışlar ne yazık ki.

 4. Ne çabuk astınız kestiniz yarışsever geçinenler…, Son of Cooger daha iki
  yaşında bir tay. Birçok emsali atlar başlarda çok geçildi ve geçile geçile
  geçmeyi öğrendi. Şahsen bu tay ilerisi
  çok parlak bir at. Belki çok tecrübeli ve iyi bir antrenör onun şu andaki en büyük ihtiyacı olarak düşünüyorum.
  Babası Cooger’ın o heybeti halen
  gözlerimin önünde. Yolun açık olsun
  Son of Cooger.

 5. Yaristan once Chariot kolay kazanir demistim. Oyle oldu. Ama Son Of Cooger da cok muthis bir tay. Bu iki tayin daha cok guzel yarislarini izleriz umarim

 6. KOŞTUĞU 5 TANE VE ÇOĞU 4 ATLI YARIŞLARDA DİĞER KOŞAN 3 ATTAN FAZLA OLUNCA VE JOKEYİ DÜZLÜK BOYUNCA TUTUNCA ATI YENİ KUMUN KRALI, ŞAMPİYONU, DİNYEPER’İ, VELOCİRAPTOR’U , BOSPORUS’U İLAN EDEN CANIM YORUMCULAR !! – AZICIK İYİ 1 RAKİBE DENK GELİNCE GÖRDÜNÜZ ŞAMPİYONUNUZU !! – CHARİOT’U DA ÇOK RAHAT GEÇECEKLER – BU 5 ATLIK GRUBUN İYİSİ ŞİMDİLİK !

  1. Dinyeper veya Velociraptor olabilmesi için 100 fırın ekmek yemesi lazım Son Of Coogerın…Kesinlikle doğru yorum…

 7. SON OF COOGER jokeyin hatasından dolayı kaybetmiştir. ADANA pistinde daha önce hiç koşmayan ve ANKARA pistine göre ADANA farklı pist olan 1400 metre mesafelik koşulan koşuyu SON OF COOGER’ı kaçarak yarışa sokan vedat abiş’e ve bu taktiği verenlere faturayı kesmek lazım. Türkiyenin en iyi kaçak atı olan ALİHAN bile İSTANBUL 1400 Metrelik sentetik pisti kaçarak biteremiyor. ADANA pistini iyi koşan ve bilen rakipi olan CHARİOT’u kollayarak yarışa soksa SON OF COOGER’ı yarış daha farklı bitebilirdi. Vedat abişin İSTANBUL’da BURGAS’ı naptığını biliyorum kaçak atın temposuna atı sokup arkadan gelerek sprintle kazanan atı kaçak atın temposuna sokarak bitirmişti milletin aklıyla dalga geçmeyin.

 8. Vedat abiş apranti okuluna geri dönsün. Koşuda tek rakibin var ve sen kestirme yol varmış gibi atın neyi var neyi yok viraja kadar harcadın. avansı almışsın biraz tayı nefeslendirsene bre acemi. Viraj dönülünce tayda mücadele edecek gram enerji kalmadı. İyi atlar böyle heba ediliyor işte.

 9. Son Of Cooger bana göre jokeyin ve ilgililerin hatasına geçildi.
  Önde kaçıp atı yordular, bunu gören jokey Müslüm Çelik çok iyi bir kontrolle rakibini avlamayı bildi. Buna taktik hatası desek hiç de yanlış olmaz.
  Zaten zamansız ve yersiz koşturmaları da yanlıştı, aynı yanlışı babasına da yapmışlar ama hiç ders almamışlar.

 10. Kazanan Chariot kaybeden Son Of Cooger ancak bilşnmesi gereken 1 dayanıklılığı olmayan bir safkanı öne alırsan enşnde sonunda bir şekilde geçilirsin 2 ilk gece yarısı ilk yarı sentetik bir kum (hafif) 3 kulaklığı çıkardınız at sertlik yaptı öne düştü 4 at yarıs öncesi su içinde kalmıs kadar terliydi stres hay safhada bunkadat etkende geçilirsin ancak Chariot bir daha bu atı gecermi derseniz çok ama çok zor ama Son of Cooger hiç bir zaman kaçmadığı sürece.

 11. Ya varya hepiniz acayip tuhaf yanlı yanlış yorumlar dasiniz.👍1 vedat abiş gerçekten şampiyon jokey bunu tartışan lar veya minicik aklından geçirenler yazık size 🐬 2 cooger şampiyon at… Evet yanlış yaptılar kaçarak 🦄 ısrarla beklesin hiç ama hiç acele etmesin tutarak geçer…at önün de atı gördüm ü düzlük te aynı YAVUZ HAN gibi yakalıyor ve geçiyor.💸💸

 12. Vedat abisin dinlenmesi lazım hergun farklı yerlerde at biniyo başa oynayan bi jokeyin bu kadar da yipranmamasi lazım menajeri buna bi dur demeli heryere deklare etmemeli bu çocuğu gecesi gündüzü kalmadığı için böle yarışlarda yanlışlar yapması normal

 13. Bu yarışı izledim. Bu yarışa göre karar vermek ve yorum yapmak profesyonellere göre değil. 😀

 14. 1-Madem kaçmaya karar verdin son 800 de atı neden yavaşlatıyorsun (chariot orada toparlanıyor) sanki 2400 lük yarış
  2-20 günde biri 1200 lük 6 galop (abartı)
  3-At sahipleri bu ata acilen bir tavşan bulmalı
  4-At uzuncu İzmir’deki yarış daha iyi olurdu
  5-At sertlik istiyor belli ve V.Abiş yumuşak kalıyor son 800-1000 arası at üstünde çalışan bir jokey tercih edilmeli(M.Akyavuz-A.Kurşun-A.Sözen) gibi

 15. gökhan kocakaya abişe verilen atları alsa yüzde 85 le 1. olur. Malesef her önemli değerimiz gibi onu da yurtdışına kaçırdık yazık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir