NATIVE POWER’dan gösterişli bir beyaz bayrak-ayna galibiyet…

27 Nisan 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 koşusunu, jokeyi Velat Demir’in raporlu olması nedeni ile Ahmet Çelik ile start alan, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Caner Akgül’ün yaptığı Native Power (3y ke Native Khan – Unity, Sadler’s Wells)  kazandı.

Koşunun ikinciliğini Head Vorker (Fast ‘N’ Famous) elde ederken, Raks Star (Azaraks) üçüncü, Mr Jingles (General Quarters) dördüncü, Marka Polo (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste ikinci birincilik…

5 Aylık bir aradan sonra yaz sezonuna Ankara’da Şartlı-4 galibiyetle başlayan Native Power, jokeyinin raporlu olması nedeni ile 90+30 günlük cezasını mahkeme kararı ile durduran Ahmet Çelik’le piste çıktığı koşuda iyi start çıkışı ile aldığı liderliği rakiplerini yanına dahi sokmadan gösterişli bir beyaz bayrak-ayna galibiyet ile sonlandırırken, Gazi Koşusunun da iddialı taylarından biri olduğunu gösterdi. 

Mahanta’nın 3boy, Marka Polo’nun 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Native Power liderliği alırken ikinciliğe Mr Jingles girdi. Daha sonra Head Vorker ve doldurup gelen Marka Polo sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Native Power liderliğini korurken yine ikincilikte Mr Jingles arkalarında Head Vorker ve Marka Polo şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Native Power halen lider, Mr Jingles yine takipte, daha sonra Head Vorker ve Marka Polo sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Native Power ikincilikteki Mr Jingles’ın önünde lider, üçüncülükte Head Vorker olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Native Power liderliğini korurken ikinciliğe Head Vorker girdi. Native Power rakibinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek 2 boy farkla ve 1’57”52 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Native Power (Ahmet Çelik) Fotoğraf: Ahmet Tuğ
News Reporter

4 thoughts on “NATIVE POWER’dan gösterişli bir beyaz bayrak-ayna galibiyet…

  1. Bu sene Gaziyi Native Khan taylari domine edecek gibi. Native Power en sanslilardan biri. Umarim Erkek Tay denemeyi kosmadan direk uzun mesafe kosulari ile Gaziye gelirler.

  2. Mr.jingles neden geride beklemedi?en kötü ikinci olurdu.mesafe mr.jingles a kısa ama bu taktik olmamış A.sozen hiç olmamış.buradan ilgililerine fikrimi belirtmek istedim.uzun mesafe ve bekleme atı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir