Nefes kesen mücadelede kazanan JEFE DE JEFES…

25 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G1 Anafartalar koşusunu, Zafer Gezici’nin sahibi olduğu, Özşahinler Ltd. Şti. Tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Güven Gökçe’nin yaptığı Jefe De Jefes (3y de Papa Clem – Shibuya, Ocean Crest) jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Repair Man (Smart Robin) elde ederken, Cesi Affetmez (Present Perfect) üçüncü, Haçım (Cuvee) dördüncü, Sword Master (English Channel) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Jefe De Jefes (Tolga Yıldız)

Kariyerinin ilk grup zaferi… 

Mayıs ayında İstanbul’da 2000 metre sentetik pistte koştuğu Y.Cahit Aybek Koşusunu sonlardaki müthiş sprinti ile kazanıp ardından Haziran ayının ilk haftası Ankara’da 1500 metre kum pistte katıldığı A3 İçişleri Bakanlığı Koşusunda istediği sonucu alamayan Jefe De Jefes, hayatının ilk yarışından sonra ilk kez birlikte olduğu jokeyi Tolga Yıldız idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı ataklarla rakibini tam fotoda avlayıp kazanmayı başarırken, kariyerinin de ilk grup galibiyetine imza atmış oldu.   

Cesi Affetmez’in 2 boy, Veni Vici’nin 1,5 boy ve Anadolu Zamanı’nın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Mirbey liderliği alırken ikinciliğe Masterclassman girdi. Daha sonra Repair Man ve Gracias Sinyor sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Mirbey liderliğini korurken yine ikincilikte Masterclassman daha sonra Repair Man ve Jefe De Jefes şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Mirbey halen liderdi, Masterclassman onu takip ediyor, bu ikilinin arkalarında Repair Man ve Jefe De Jefes bulunuyordu. 600’de benzer sıralarla geçilip son düzlüğe çıkıldı. 400’de Mirbey liderliğini korumaya çalışırken ortadan Repair Man’in dıştan da Jefe De Jefes’in atakları görüldü. 200’de Repair Man liderliği alırken dışından da Jefe De Jefes sprinte kalktı. Bu iki safkan arasında aynaya kadar süren başa baş mücadeleyi burun farkı ve 2’05”17 bitiriş derecesi ile Jefe De Jefes kazandı.

News Reporter

2 thoughts on “Nefes kesen mücadelede kazanan JEFE DE JEFES…

  1. Beyler fazla degil bir ay kadar once bu atin kazandıği bir yaris sonrası daha buyuk işler yapacaağıni yazdim.yaptida.yanilmadım.bravo jefe de jefes..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir