Nefes kesen mücadele PITFALL’ın…

12 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Burhan Karamehmet Koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi, Tezcan Taşar’ın ise antrenörü olduğu Pitfall (3y de Mendip – Eolion, Distant relative) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Perfect Player (Mendip) elde ederken, mücadeleden Güçlübey Efendisi (Piano Sonata) üçüncü, Dragons Son (My Dear Son) dördüncü, Comeback Is Real (Trappe Shot) ise beşinci olarak ayrıldı. 

Bu yılki ilk sınıf koşu galibiyeti…  

Dilbağı takısı ile start aldığı son iki yarışı olan Kv-8 Adil Tügel ve Kv-8 Vural C. Çakım koşularını ikincilikle tamamlayan Pitfall, bu defa bu takısı olmadan ve başarılı jokeyi Vedat Abiş ile piste çıktığı mücadeleyi son 200’den sonra yaptığı inanılmaz sprintle kazanırken, sentetik pistteki dokuzuncu birinciliğini elde edip aynı zamanda bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetine de imza atmış oldu. 

News Reporter

9 thoughts on “Nefes kesen mücadele PITFALL’ın…

 1. çim denemeli pitfall……
  güçlübey iyi at kv yarışlarda adından söz ettirir
  dragon iyi at ama gücü bu…
  comeback is real mertcan çelik te ısrar eden atman ekürisi başarılı olması zor, ayhan kurşun, müslüm çelik çok daha farklı noktaya taşıyabilir atı….
  perfect player sentetikçi ve her atı geçebilir gününde olursa….

 2. Mertcan çelik bu jokeyler arasında o atı nasıl getirecek gerçekten çok iyimser bir eküri atman’lar….. zaten senede 2-3 kere at koşturuyorlar onda da atı ziyan ediyorlar…

 3. bu 4-5 ay ara verip at koşturunca ata iyilik yaptığını düşünen atsahipleri gerçekten çok ilginç insanlar……

 4. Gazi koşusunda mertcan çelik Tor Gold’a binse ilk 10’a sokabilir mi? bence mümkün değil, adam el freni gibi, Vedat Abiş’e bak nasıl atı sokuyor tempoya, ÖZCAN YILDIRIM’A BAK ATTAN TAM RANDIMANI ALIYOR ALABİLECEĞİ, bu sınıf atlarla koşacaksan jokey seçimin ona göre alacak, yarışseveri resmen terse yatırmak bu.

 5. Siz sürprize binsinde o zaman görün o mertcanı dettori gelse geçemez yeterki sürpriz olsun bu tip jokeyler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir