Nefes kesen mücadelede kazanan HAZNEDAR oldu…

14 Temmuz 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G2 Karacabey Tarım İşletmesi koşusunu, Ferhan Göktürk’ün sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İsmail Karadağ’ın yaptığı Haznedar (3y ae Altaha – Mudanya, Ayabakan) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Şahin Mahmut (Turbo) elde ederken, mücadeleden Canyurt (Özgünhan) üçüncü, Uğurlualp (Onurkaan) dördüncü, Gökalan (Ayabakan) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Haznedar (Gökhan Kocakaya) dışta, Şahin Mahmut (Özcan Yıldırım) içte…

İlk Grup galibiyetini elde etti…

Yarış hayatına İstanbul’da sentetik pistinde koştuğu Şartlı-1 mücadelede elde ettiği ikincilikle başlayan Haznedar, ardından yine İstanbul’da ama bu kez çim pistte start aldığı maiden mücadeleyi kazanarak kariyerinin ilk birinciliğine imza atmıştı… Ankara’ya ilk kez Karacabey TİM Koşusu için gelen klas tay, son metreleri nefes kesen müthiş mücadelen galibiyetle ayrılarak henüz üçüncü startında ilk grup galibiyetini elde etmeyi başardı.

Gökalan’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde en iç kulvardan atak yapan Duygu Tay liderliği almaya çalışırken dışından gelen Baba Fahrettin onu rahat bırakmayarak gelip liderliği aldı. Üçüncülükte Ağa Turbo daha sonra Uğurlualp ve Şahin Mahmut sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Baba Fahrettin liderliğini korumaya çalışırken ikincilikte Ağa Turbo ve Duygu Tay ikilisi daha sonra Uğurlualp şeklinde 600 geçilirken atak yapan Uğurlualp koşunun liderliğini aldı. Hemen içinde Ağa Turbo ve Duygu Tay yine yan yana gerilerden Şahin Mahmut ve Haznedar ikilisinin atakları görüldü ve bu şekilde düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Uğurlualp liderliğini az farkla korurken dışından Haznedar’ın, içinden Şahin Mahmut’un ve en dış kulvardan da Canyurt’un atakları başladı. 200’de Haznedar ve Şahin Mahmut ikilisi Uğurlualp’den sıyrılıp aralarında birincilik mücadelesine başladılar. Bu mücadele aynaya kadar sürdü ve koşuyu burun farkı ve 1’34″79’luk bitiriş derecesi ile kazanan Haznedar oldu.News Reporter

2 thoughts on “Nefes kesen mücadelede kazanan HAZNEDAR oldu…

 1. Bu yarışta Özcan Yıldırım’in yaptıklarını apranti yapmaz.bu kadar kotu at binilirmi?aprantiykende böyle at biniyordu.hicbir gelişme yok..gazideki atı herhangi bir jokeyde kazanırdı..üstelik rakip jokeye geciliyor.g.kocakaya 10 gömlek üstün..onunda agf satışlarından bıktık..

 2. Oh ne ala, 35’e bakla.
  Yarışı DHY yap, kendin çal, kendin oyna.
  Ne o, annesinin hiç bir yavrusu 2. bile olamamış Mahir Abi ve benzerlerinden mi korktunuz ?
  Rüzgar ekersen, fırtına biçersin.
  Vakti ile Selman Taşbek; “Neden sadece Selman Taşbek’in yetiştirdiği atlar koşabilir” şartı ile yarış koymuyorsunuz ? diye sormuştu da, cevap verememiş / vermemiştiniz.

  Sn. Yarışdergisi ilgilileri,
  Lütfen Selman Taşbek’den aforizmaları bir toparlayıp yayınlayın.
  Vakti ile, Türkiye’deki at sahibi profilinden bahsettiğinde, adamı linç etmeye kalkmışlardı.
  At sahipliği diye bir meslek sadece güzel ülkemde var. Otçuluk, yemcilik, seyislik, jokeylik, nalbantlık, ilaçcılık, idman jokeyliği vs ve elbette ki yetiştiricilik meslektir, para kazandırıcı, geçim sağlayıcı faaliyettir.
  At sahipliği pahalı bir hobidir, keyifdir.
  Tr.deki at sahiplerinin, bireysel olarak en az % 50-60’ı bu tanıma uymamaktadır.
  Yarış ikramiyeleri ekonomik kriz öncesi gayet makuldü ve belli bir zararla sürdürebilinir idi. ( Hesap basit. Bütün atlar senin olsa, zarar ediyorsun. Bu S.T’ mi yoksa, rahmetli Şerafettin Gedik’ten mi, tam hatırlayamadım.)
  Hobi olarak değil de para hırsı ile atçılık yaparsan, bugünleri görürsün.
  Ortalık yarımkan dolar, kapının önünden otun, yemin çalınır vs vs.
  Allah sonumuzu hayretsin, geçmiş bayramınız mübarek olsun.
  Sağlıkla.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir