Nefesler tutuldu, fotodan NATIVE POWER çıktı…

27 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Büyük Taarruz koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Caner Akgül’ün yaptığı Native Power (3y ke Native Khan – Unity, Sadler’s Wells) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Azmin Zaferi (Maximus Dream) elde ederken, Spokesman (Win River Win) üçüncü, Masterclassman (Maximus Dream) dördüncü, Talha Paşa (Torok) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci Grup zaferi…  

Gazi Koşusu beşinciliğinin ardından Fevzi Çakmak Koşusunda Burgas’ın arkasında başarılı bir ikincilik elde eden Native Power, Mimar Sinan Koşusunu kolay kazanarak geldiği ve büyük favori olarak start aldığı mücadelede dört yarıştır birlikte olduğu jokeyi Akın Sözen ile koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra içerden yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen rakibi ile giriştiği zorlu mücadeleyi aynada kazanarak hafta sonu koşacağı Topkapı Koşusunu beklemeye başladı.

Azmin Zaferi düzlüğün başında maruz kaldığı tampona rağmen sonlarda çok güçlü geldiği mücadeleden burun farkı ile ikinci olarak ayrılırken diğer taylar bu atların 5.5 arkasında sıralandılar.  

News Reporter

3 thoughts on “Nefesler tutuldu, fotodan NATIVE POWER çıktı…

  1. Native Pawer abartıldığı kadar iyi bir tay değil, Urfa Aslanı koşabilseydi zaten kazanamazdı.Azmin Zaferi alt gruplarda sakalana saklana geldi ancak Gökhan Kocakaya sağolsun şov yapayım derken yarışı hediye etti.Bir sonra ki yarışı da Jokey hatası yüzünden yine Çaldıran ı bedavadan iç kulvara sıkıştırarak yarışı kaybetti.Bu da atçılığın kaderi naparsin sen onca yatırım yap , sıkıntı çek,emek ver en iyi seyis , antrenör ile çalış jokeyin yaptığı şov mu artık hata mı neyse hepsi bir anda hiç olsun gitsin… Tamam ceza aldın kafan dolu haksızlık yaşadın eyvallah ama ders çıkarmıyorsun ki Gocakaya kardeş bırak şovları sarıl işine acıma ver gitsin…Dost acı söyler kardeş bu ekuri bir daha bindirir mı seni sen söyle….

  2. Native Power’ın mesafe kabiliyeti çok konuşuldu. Akın Sözen de bahsetti yarış sonunda. Native Khan’ların ideal mesafesi 2400 değil bence ama anne hattından hiç almamış galiba. Babadan kardeşlerine göre hafif hantal olup bir de mesafe limiti varsa büyük dezavantaj. Epey yıpranmış bir izlenim verdi bana. Ona rağmen kazandı.
    Gökhan Kocakaya, korakorda öyle sert gireceksen kazanacaksın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir