Nefesler tutuldu, müthiş kapışmadan EDGAR galip çıktı…

3 Mayıs 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Atilla Midillili koşusunu, Hakan Kefoğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tarkan Şit’in yaptığı Edgar (4y da Native Khan – Senator Amidala, Lion Heart) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dagmar (Three Valleys) elde ederken, Bright Hope (Torok) üçüncü, Big Gamble (Mali) dördüncü, Gold Power (Win River Win) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çıtayı yükseltti…  

Kısa Vade Handikap 24 Türk Kalp Vakfı koşusunu dördüncü tamamlayan Edgar son koşularında birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu önde giden Big Gamble’ın arkasında ikinci sırada takip etti. Son düzlüğe rakibinin hemen arkasında çıkıp bariyer dibinden yapmış olduğu ataklarla 300’de liderliği alan safkan sonlarda dışından gelen Dagmar ile giriştiği mücadeleyi lehine çevirerek bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmeyi başardı.

News Reporter

14 thoughts on “Nefesler tutuldu, müthiş kapışmadan EDGAR galip çıktı…

 1. Agf de 100 de 85 bu vedat abişde hiç güven vermiyor özcan yıldırım bizi yaka yaka bir hal olduk nerde . O eski jokeyler

 2. Birisi bana 5 atli bu grupta dagmar in bekleme yapmasını açıklasın lütfen
  Herkesin tek yazdığı Agf Şi yüksek atların gelmemesi artık bıktırdı bu sakat zihniyet insanları soğutuyor hergun yarış var altılı para versin cazip olsun diye bu Agf leri getirmemenin kimseye yararı yok sektörü cirkinlestirmekden başka..yazıklar olsun buna alet olanlara da yazıklar olsun jokeyleri kasdediyorum

 3. Farklı analizciler özcana vedat kamçı kullanmıyor dediler temizlediler vedatı özcan şov yapmaya başladı. Şimdi çıkıp vedat şu kadar kazanıyor lugatı yapmasın bindiği at sayısına baksınlar.

 4. Bu nasıl bir taktikdie anlamış değilim.
  İki seferdir aynı taktik, aynı hata ve aynı netice. Dagmar bu mesafede beyaz bayrak ayna yapma yeteneğine
  sahip sen onu bekleme yarışına sok
  sonrada trafik problemi yaşa. Bak masıl onu kapattılar.., çıkamadı. Son 400 de
  yüklendi olmadı. İnanamıyorum.

 5. dagmar’ın geçileceği o tempoda son sırada giderken belliydi ama ben geçecek atın edgar olacağını düşünmüyordum… koşuyu özcan aldı resmen… başa baş kaldığı anda farklı boyuta geçiyor yanına kim gelirse gelsin özcan… eskiden selim kaya yanyana geçtiği lütta girdiği her koşuyu alırdı özcan buna evriliyor…

  sevilir bu özcan… hep böyle devam et… ki kocakaya olmadığı yerde ilk jokey olman lazım

 6. En baştan söyleyeyim, Vedat Abiş bu yarışta amiyane tabirle batırdı. Ama bunun gidişat stilinden, yarış stratejisinden daha çok yarışı okumayla alakası var. Basıp giden yoksa az atlı koşuda en geride gitmek çok kötü bir tercih değil. Zaten hepsinin yakınındasın az at var. Ancak bir risk tabii. Ya tempo düşük olursa? En geride gitmenin getirisi şu olur, sağrında beklemeyi düşünen jokeylerin planını suya düşürürsün. Daha önce böyle en geriye atıp Touch The Cat’i geçmişti. Burada tempo düşüktü. Öndekiler diri kaldı. Dagmar iyi yerden çıkamadı ve atlayamadı. Özcan Yıldırım itişte çok güçlü ve son 50’de hep bir ekstra sermayesi var.
  Edgar şu an G1-G2 atı olmasa da KV koşuları kazanması sürpriz olmaz. Dagmar kendini G1-G2’de tam manasıyla ispat etti mi? Bence etmedi.

 7. Herkes yazmış burada kesin kusurlu olan Vedat Abiştir…

  Tempoyu okuyamıyorsun defalarca bindiğin atın bu tempoda ne tepki vereceğini bilmiyorsun.Burada yarış severe, at sahibi ve çalıştıranlarına yazık değil mi?

  Ben atın sahibi olsam yarış sonrası kesinlikle kendisi ile çalışmazdım. Bu sene farklı gidiyor diyen farklı analizcilere selam olsun gerçekten ileri gitmiyor geri gidiyor.

 8. Touch The Cat e ne oldu? Sakatlandi diye bir haber vardi? Detaylari nedir? Ne kadar ciddi bilen var mi?

 9. Yarış ikramiyeleri çok yükseldi.jokeylere %10 çok yüksek adamlar doydu.%5 düşürülüp kalan %5 seyislere verilsin.. hiçbiri yarisseveri düşünmüyor..

 10. Yorumlarda Edgar’ın hakkı yenmiş.
  Edgar zaten sentetikte ve Özcan Yıldırım ile son yarışlarında hep başarılı olmuş, kazanması normaldir.
  Dağmar’ın geçilmesi belki jokey hatası veya sahipleri bekleme yarışıyla bir deneme yapmış olabilirler ama Edgar’ın hakkını da vermek gerek.
  Sonuçta ikinci atmış ve ganyanı da 4.70 gibi çok farklı değilmiş.
  Ayrıca Dağmar jokey hatasından geçilmiş olsa bile onun jokeyi zaten güvenilmez olduğu ve yaptığı faullere rağmen birilerince korunduğu defalarca kanıtlanmış. Yani Vedat Abiş’in olduğu yarışlar her türlü sonuca gebedir.

 11. ÖZCAN BU SAHALARIN EN GÜÇLÜ VE İSTERSE EN İYİ TEŞVİK VEREN JOKEYİ ; AMA ONUNDA PİSİ PİSİNE KAYBETTİĞİ ÇOK FAZLA YARIŞ VAR , AYRICA AİLESEL PROBLEMLERDEN DOLAYI SAHADA TAM İSTİKRARI VE DEVAMLILIĞI YOK !; VEDAT ABİŞ BİRAZ ERKEN HAVAYA GİRDİ , KOCAKAYA’NIN OLMADIĞI, ÖZCAN IN TAM ENERJİSİYLE AT BİNMEDİĞİ ORTAMDA VEDAT RAKİPSİZ ZANNETTİ KENDİNİ AMA TAM O SIRADA SELİM SAHALARA DÖNDÜ, KARATAŞ DA DÖNERSE ONUN ALEYHİNE DENGELER DAHA DA DEĞİŞECEK..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir