Nefesler tutuldu, PITIR rakibini durdurdu!

11 Mart 2021 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Nejat Evliyazade Koşusunu, Salih Durmaz’ın sahibi, Kadir Durmaz’ın yetiştiricisi ve Mehmet Kaya’nın ise antrenörü olduğu Pıtır (4y ka Güntay – İncidil, İbocan), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

5 safkanın katıldığı koşuda ilk metrelerde Pıtır başa çıktı ve hemen dışına gelen Hızlı Ahmet’in yarım boy önünde koşunun liderliğini yapmaya başladı. Bu iki safkan son viraja kadar aynı pozisyonda ve aynı farklarla geldiler. Düzlüğe de yan yana çıkan ikilinin finişe kadar başa baş devam eden mücadelesinden bir burun farkı ile galip çıkan Pıtır, 1’36”30’luk derecesiyle birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği bu güzel koşunun diğer kahramanı Hızlı Ahmet (Özgünhan) elde ederken, mücadeleden Onarbey (Araslı) üçüncü, Yeğenim Toprak (Oymakbeyi) dördüncü, Özakbey (Özhaber) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Hem rövanşı aldı, hem de ilk Grup galibiyetini elde etti…

Yarış yaşamının 21’inci startında 6’ıncı birinciliğini elde ederken 1.179.210 TL kazanca ulaşan Pıtır, yılbaşından bu yana birinde 2 boy, diğerinde 15 boy olmak üzere iki kez geçildiği rakibinden rövanşı almayı başarırken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

News Reporter

10 thoughts on “Nefesler tutuldu, PITIR rakibini durdurdu!

 1. Merhaba yarisseverim.Altilim Pıtır dan yattı,Hızlı Ahmet i tek yazmıştım.Yarisi sitenizden izleyebildim Bazı bultenlerin iddia ettiği gibi herhangi bir faul göremedim.Kora kör bir mücadele gördüm.Tespitim bu.Selam ve Saygilar

 2. Nerede halis düsmanları.?!büyuk jokey dediğin işte böyle bir sınıf düşük olan atı ilk fotoya atar.

 3. Pıtır pilotaj avantajı ile koşuyu kazanıp rövanşı alsa da bu Hızlı Ahmet’in jenerasyonun en iyi DHT grubu Arap atı olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Halis ustalığını konuşturdu, rakibini ve atını iyi çözmüş santimlik bindi resmen.

 4. Halis için my sultan yarısını yorumlaycak kimse varmı yuzde 50 agf ile ancak dördüncü olan my sultan hani.

 5. 4atin kostugu pıtır yarisinda halis guzellemesi yapanlari kuzey yagmurunun kosusunun yorumlarina alalim. Kuzey yagmuru tamamen jokeyinin katline ugramis en az 30-40 m fazla kosmustur.
  Konu basliklari
  Tempo okuyamamak
  Kalabalik kosularda korkak binmek
  Cogu yarisinda tribun yarisi yapma sevdasi en disarilardan dolanmak

  1. Işığı gördükten sonra, eski halinden eser olmayan,halen daha niye at bindiğini kendisi dahi bilmeyen,kafası karışık eski şampiyonun hikayesidir son dönemde yaşananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir