Nefesleri kesen mücadelede kazanan OĞUZUN RÜYASI…

07 Mayıs 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Burhan Karamehmet koşusunu, Sesil Hatice Topçu’nun sahibi olduğu, Oğuz Topçu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İlker Köroğlu’nun yaptığı Oğuzun Rüyası (3y de Native Khan – Ateş Hanım, Karabeyhan) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Sword Master (English Channel) elde ederken, Mr Big Shot (Native Khan) üçüncü, Flatyos (Rockmaster) dördüncü, Mister Proteo (Three Valleys) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sentetik yarışında gelen grup zaferi…

Yarış hayatına geçtiğimiz yıl Adana’da başlayan ve son yarışı olan Ankara’daki Şartlı-4 mücadeleye kadar tüm yarışlarını Yeşiloba Hipodromunun kum pistinde koşan Oğuzun Rüyası, İstanbul sentetik pistindeki ilk koşusuna başarılı genç jokeyi Vedat Abiş ile çıktı ve koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla son metreleri oldukça zevkli mücadeleyi kazanmayı başardı. 

Alpingo’nun 2.5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Carceres liderliği aldı. İkinciliğe Flatyos hemen dışından Sword Master girerken daha sonra Good Child sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Carceres liderliğini korurken ikinciliğe Skyrunner girmeye çalışırken hemen içinde Sword Master daha sonra Good Child şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Carceres ikincilikteki Sword Master ve Skyrunner ikilisinin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Carceres liderliğini korumaya çalışırken dışından Sword Master’in ortadan Oğuzun Rüyası’nın en dıştan da Mr Big Shot’ın atakları görüldü. 200’den sonra Sword Master liderliği alırken dışından Oğuzun Rüyası’nın ve dıştan Mr Big Shot atağa kalktı. Son metreleri nefesleri kesen koşuyu boyun farkı ve 1’30”90 bitiriş derecesi ile Oğuzun Rüyası kazanan isim oldu.

Oğuzun Rüyası (Vedat Abiş) ortada, içte Sword Dancer (Akın Sözen), dışta Mr Big Shot (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

6 thoughts on “Nefesleri kesen mücadelede kazanan OĞUZUN RÜYASI…

 1. tek bir söz söyleyeceğim… artık sword master ‘a yeni bir jokey bulma vakti gelmedi mi??? akın ile olmuyor sword master bir kan değişikliği lazım

   1. halis karataş, sadettin boyraz, selim kaya, yalçın akağaç, erhan yavuz benim çok ayrı beğendiğim jokeylerdi… özellikle erhan yavuz çok temiz binerdi sakatlık ihtimali yoktu atın tayın…

    bu saydıklarım yüzde 90 tarfından sevilir sanırım… haaa bazı istisnalar olur düşman görülür bir kaç kesim tarafından…

    soruna gelecek olursak twitter’da bir kaç jokey menajeri tarafından engel yediğim için sorunun sorulacağı en son kişiyim kardeşim 🙂 🙂 🙂 🙂

    1. Çok daha önceleri yalçın Akagac’i çok severdim onun sayesinde Atlara ilgi duymaya başladım.ve daha sonra halis selim ve son olarak Erhan yavuzu çok sevmeye başladım.
     Ama oda yok oldu gitti,
     Yani saydığın isimler gerçekten çok değerli benim içinde.

 2. Padok kenarında 1.40 yada 1.50 ganyan atlar gelince imparatoru övmeye doyamayan sunucu acaba bu akşam ne diyecek. Zaten sürpriz gelince diğer koşuda çıııittt5 yok kendisinde. Adı belli imparator övmeye gerek yok. Yorum yapıyor at gelmez. Çok normal. Gelince fulll övgü gelmeyince ses yok. Ayrıca ganyan yanına imparator tahmini yazalım diyenler lütfen at gelmeyince de konuşalım. Bizim yorumlarını duymaya ihtiyacımız var imparatorun. Sizleri övgülerini değil. Bence değişikliklere buradan başlarsak süper olur.
  Teşekkürler

 3. Halis Karataş TEREDDÜT etmeden .emekliliğe ayrıl tadında bırak hasta oluyorsun iyilesmeden..hemen yarış yaşam kısa kardeşim 55 e.geldin kostugun jokeyler torunun yaşında.genclerle aynı koşuda kolay olmuyor fovari olduğun..koşularda sıfır çektin tadında bırak kardeşim.paran sulalene yeter..yaşam kısa .çok sevvdigin belli antrenörlük yap artık.dost tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir