Festivalin kapanışını Nene Hatun’da DEFIANT yaptı…

25 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus G2 Nene Hatun koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Caner Akgül’ün yaptığı Defiant (3y dd Native Khan – Denseur De Feu, Danehill Dancer) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Arya Sansa (Kaneko) elde ederken, Cantaloupe (Papa Clem) üçüncü, The Love I Need (Torok) dördüncü, Anarres (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Defiant (Akın Sözen)

İlk Grup galibiyeti…  

G1 Dişi Tay Deneme koşusunu ikincilikle tamamladıktan sonra favori olarak girdiği G1 Kısrak koşusunda başarılı olamayan Defiant, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı etkili sprint ile 200’den sonra aldığı liderliği sonlarda farkı açarak aynaya kadar taşıyarak kazanmayı başarırken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup zaferini de elde etmiş oldu.   

September’in 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Prenses Sylvester ve Time Of Runner arasındaki mücadele de Prenses Sylvester liderliği aldı. Üçüncülükte Matsukaze daha sonra Essen sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Prenses Sylvester liderliğini korurken ikincilikte Time Of Runner arkalarında Matsukaze ve Essen şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Prenses Sylvester halen lider, Time Of Runner ve Matsukaze ikilisi takipte, arkalarında Essen ve Diomedia vardı. 600 geçilirken de liderliğini koruyan Prenses Sylvester arkasında Matsukaze ve Time Of Runner olduğu halde düzlüğe de önde çıktı. 400’de içerden atak yapan Time Of Runner bir ara liderliği aldı, bu esnada orta kulvardan Cantaloupe’un dışarından ise Defiant’ın atakları görüldü. 200’den sonra dışardan kuvvetle gelen Defiant kısa sürede rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı açarak 4 boy farkla ve 1’57”24 bitiriş derecesi ile kazanmayı başardı.

News Reporter

4 thoughts on “Festivalin kapanışını Nene Hatun’da DEFIANT yaptı…

 1. Al bURDAN YAK
  Pazar gunu SADUN E.G.ATIĞ deklaresinde Kurtel yıne 2 ayrı isimle
  yarışa katılıyor,Arkadaş benım Kuponuma karışmasan artık,Hiç
  Koşma bizde Mutlu Olalım,35 yıldır atyarışı oynarım,bunlar kadar
  kibirli eküri ne duydum nede bir mecrada okudum,Şunların
  İflas ettıklerını duysak ta Rahatlasak

  1. Adamlar hakli bence baksana ulgenbey arapovic yyarisina arapovic kazandi ulgenbey faul yapti diye arapovicin 1.ligi gitti ee o gun kurtelin ati kazansa ekuri jostursa digeri faul yapmis olsa yaris gidecek bence burda kurtellerin sucu yok

   1. Sorun bence kuralda faul yapan at, faul yaptığı atın arkasına atılsın. Diğer konu ekuri koşmaz ve sürpriz at 1. Olursa sorun daha büyük olur bizim gibi 3. Sınıf ülkeler de bahis ve güvenin sağlam olmadığı yerler de sıkıntı ve hipodromda güvenlik sorunu oluşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir