Nevzat Zaimoğlu Koşusunu İSYAN ATEŞİ kazandı…

30 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Kv-8 Nevzat Zaimoğlu koşusunu, Mehmet Nur Becene’nin sahibi olduğu, Hamit Geçgel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Salih Becene’nin yaptığı İsyan Ateşi (3y ae Serhantay – Yuna, Sam-Ay) aprantisi Eray Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Soyluşah (Uçanbey) elde ederken, Rüzgar Barış (Güntay) üçüncü, Uçankutlutay (Uçarer) dördüncü, Ömürünoğlu (Kayayürekli) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İkinci sınıf galibiyeti…  

G2 Aziziye koşusundaki ikinciliği ile bu yarışa çok iyi durumda gelen ve iddialı bir şekilde gelen İsyan Ateşi, iyi uyum sağladığı aprantisi Eray Çizik idaresinde koşuyu ön grupta takip edip, düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve sonrasında dışından hücum eden Soyluşah’ın ataklarına aynı şekilde karşılık verip kazanırken ikinci sınıf koşu birinciliğini elde etti. Ankara’dan gelen ve İstanbul’da ilk kez start alan Soyluşah bir ara kazanır pozisyona soktuğu mücadeleden başarılı bir ikincilikle ayrılırken, son kez Bursa’da koştuğu A3 mücadeleden üçüncülükle ayrılan Rüzgarbarış bu mücadeleden de üçüncülükle ayrıldı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir