NİRVANA Geçilmezliğini Korudu…

16 Temmuz 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Demokrasi ve Milli Birlik Günü koşusunu, Bülent Çizmeci’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Taner Türkmen’in yaptığı Nirvana (2y ke Graystorm – Tatvan Gülü, Lion Heart) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lion Victory (King David) elde ederken, Lion Francesco (Cihanım) üçüncü, Yamaniko (General Quarters) dördüncü, Bold Champ (Indigo Red) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üçüncü yarışında ilk Grup zaferi…

Koştuğu iki yarışında da özellikle son metrelerdeki etkili sprinti ile sonuca ulaşan başarılı tay Nirvana, bugün yine aynı şekilde son metrelerdeki etkili sprinti ile kazanırken hem geçilmezliğini korudu, hem de ilk grup galibiyetine imza atmış oldu.

Lion Victory’nin 1 boy geç başladığı koşunun liderliğini Yaparsın Oğlum aldı. İkincilikte Yamaniko daha sonra Berisha ve Lion Francesco sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Yaparsın Oğlum liderliğini korurken yine Yamaniko takipte daha sonra Lion Francesco ve Lion Victory şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Yaparsın Oğlum ve dışındaki Yamaniko mücdelesine aralarından Lion Francesco dışlarından Lion Victory’nin atakları görüldü. 200’de Lion Victory liderliği alırken Yaparsın Oğlum şanssızlık yaşadı yıkılarak koşuyu dercesiz tamamladı. Son metrelerde en dış kulvardan çok kuvvetli gelen Nirvana öndeki Lion Victory’ye hakim olarak 1,5 boy farkla 1’11″42 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Nirvana (Vedat Abiş)News Reporter

1 thought on “NİRVANA Geçilmezliğini Korudu…

  1. ne olursunuz yaparsın oğlum denilen tayın görüntüsüne bakın kaç kez, kafasını indirdi koşmak istemedi bi sorun var belli gözle görülüyor ben…. jokeyi denilen kişi ona rağmen atın sağrısına nasıl vurdu… bi insan hissetmez mi yaa… start ile seyredin tekrar tekrar…

    yazıyı eleştirme haddime değil ama bu şansızlık değil bile isteye göz göre göre olan bir sakatlık yaşadı tay…

    bu yüzden erhan yavuz, yalçın akağaç gibi jokeyler aranır ver atını kazanır kazanamaz bilemem ama en azından sağlıklı getirir…

    bu şansızlık değil göz göre göre olan bir şey…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir