NİRVANA’dan müthiş sprint…

23 Haziran 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Yalçın Batur koşusunu, Bülent Çizmeci’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve antrenörlüğünü Taner Türkmen’in yaptığı Nirvana (2y ke Graystorm – Tatvan Gülü, Lion Heart) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Mountain (Halicarnassus) elde ederken, Turdemirkır (Captain Rio) üçüncü, Berke Ağa (Kaneko) dördüncü, Gezzal (Approve) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Nirvana (Vedat Abiş)

2’de 2 yaptı…

İlk yarışında starttan geç çıkmasına rağmen etkili koşup kazanan safkan, bugün de düzlüğe son sırada çıkmasına rağmen etkili sprinti ile bu önemli koşuyu kazanarak hem 2’de 2 yaptı, hem de kariyerinin ilk Kısa vade galibiyetini elde etti.

Toplu bir çıkışla birlikte ekürilerden Gezzal koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Turdemirkır daha sonra Berke Ağa ve Tayyar Ali sırası ile 1000 ve 800 startları geçildi. 600’de Gezzal yine liderliğini korurken ekürisi Turdemirkır takipte daha sonra Berke Ağa ve Mountain şeklinde düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Gezzal ve Turdemirkır arasındaki mücadeleye dışlarından Mountain de katıldı. Son 200’de üç at arasındaki liderlik mücadelesinde tam Mountain hakim olurken en dış kulvardan Nirvana’nın sprinti görüldü. Son metrelerde rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Nirvana boyun farkıyla ve 1’12″45’lik derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

1 thought on “NİRVANA’dan müthiş sprint…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.