NOIR PRINCESS’den etkileyici performans…

18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Günü koşusunu, Baki Bakır Boyraz’ın sahibi olduğu, Özer Boyraz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mert Korkmaz’ın yaptığı Noir Princess (3y dd Kopenhag – El Jefe, Perfecto)  jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Feeling Good (Myboycharlie) elde ederken, Bosetti (Torok) üçüncü, Stalwart Hera (Luxor) dördüncü, Sweet Sacrifice (Catapult) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk sınıf koşu birinciliği…  

Bu sezon Ankara’da start aldığı iki koşusunu üçüncülükle tamamlayan Noir Princess uzun aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Hışman Çizik idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe orta grupta çıktı ve yaptığı etkili ataklarla 200’de rakiplerini yakalayıp liderliği aldığı gibi kalan metrelerde dışından gelen Feeling Good’un ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek ilk sınıf koşu galibiyetini almış oldu.

News Reporter

1 thought on “NOIR PRINCESS’den etkileyici performans…

  1. Kazanan ve ikinciye tebrikler güzel koştular ama ben burada başka bir atı daha çok merak ediyorum. Bosetti hayatının üçüncü yarışında bu grupta üçüncü oldu bence gelecek yarışlar için eküri bu safkanın üstüne düşmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir