NURSELİN’den sentetik pistte ilk galibiyet…

26 Ekim 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz Dişi taylarına mahsus Kv-7 Nurullah Tolon koşusunu, Onur Sümel’in sahibi olduğu, Nejdet Sumel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Cuma Polat’ın yaptığı Nurselin (2y ad Yıldırımbey – Tuğçe Hanım, Bullmarket) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Anadolu Güzeli (Mendip) elde ederken, Evolve (Native Khan) üçüncü, Anadolu Ezgisi (Mendip) dördüncü, Hedefim Sensin (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Kısa Vade galibiyeti…

Yarış hayatına Şartlı-1 koşu ile başlayan Nurselin dördüncü startında Maiden’e veda ederken ilk önemli çıkışını G3 I.İnönü koşusundaki ikinciliği ile yapmıştı. A3 Prof. Kenan Binak ve G2 SİAYSD koşularındaki başarılı performansları ile formunu koruyan safkan Kv-6 Yusuf Dikman koşusu ikinciliği ile bu koşuya gelirken son dönemde birlikte olduğu günün başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra yaptığı etkili sprint ile kazanırken hem sentetik pistte ilk galibiyetini elde etti, hem de kariyerinin ilk Kv galibiyetine imza attı.

Super Sweet’in 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan My Cinnamon liderliğini alırken ikinciliğe Evolve girdi. Daha sonra Anadolu Ezgisi ve Dolce Fiamma sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de My Cinnamon liderliğini korurken yine ikincilikte Evolve daha sonra Anadolu Ezgisi ve Dolce Fiamma şeklinde 800 startı geçildi. 600’de My Cinnamon halen lider, Evolve yine takipte arkalarında Anadolu Ezgisi ve Nurselin olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de My Cinnamon az farkla lider, içinden Evolve’nin ortadan Nurselin’in en dıştan Anadolu Güzeli’nin atakları görüldü. 200’de Nurselin liderliği alırken dışında Anadolu Güzeli’nin atakları görüldü. Bu atakları başarılı şekilde karşılık veren Nurselin 1 boy farkla ve 1’24″19 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Nurselin (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir